ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Інститут адвокатури в Україні є найбільш розвиненим з усіх інститутів правосуддя. Сергій Іонушас

03 березня 2021 | 11:30

Це голова Комісії з питань правової реформи, заступник голови Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності, адвокат сказав на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя».

«Я хочу окремо підкреслити, що інститут адвокатури в Україні є найбільш розвиненим серед усіх інститутів правосуддя, сталим та таким, який найкраще виконує свої завдання та функції поміж інших органів, -  сказав Сергій Іонушас. - Але сучасні виклики перебудови всієї системи адвокатури вимагають від нас і вдосконалення цього інституту. Варто зазначити, що в проєкті Стратегії правової реформи нами запропоновані деякі заходи, які удосконалюють інститут адвокатури».

Серед них голова Комісії з питань правової реформи назвав такі:

- посилення гарантій адвокатської діяльності і професійних прав адвокатів;

- удосконалення самоврядування адвокатури, розширення можливостей доступу до державного реєстру та баз даних при здійсненні адвокатської діяльності, конкретизація підстав та процедур притягнення до дисциплінарної відповідальності та механізмів оскарження рішень про притягнення до такої відповідальності;

- запровадження інституту спрощеного дисциплінарного провадження, удосконалення порядку розгляду скарг на дії адвоката;

- перегляд умов щодо освіти, професійного досвіду та обмежень щодо доступу до адвокатської діяльності;

- запровадження прозорої процедури введення єдиного кваліфікаційного іспиту, стажування кандидатів, порядку ведення єдиного реєстру адвокатів.

Сергій Іонушас подякував членам Комісії з питань правової реформи, які є чинними адвокатами, за підтримку у підготовці Стратегії правової реформи, яка була представлена на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя».

Теги: форум

Версія для друку Поділиться:


Вверх