ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ми зробимо все, щоб Кримінальний кодекс захищав інтереси потерпілих. Микола Хавронюк

02 березня 2021 | 16:53

Це член Комісії з питань правової реформи при Президентові України, заступник голови робочої групи з питань розвитку кримінального права заявив на форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя».

«Ми будемо намагатися зробити все, щоб Кримінальний кодекс був не лише «городнім опудалом» для тих, хто вчиняє правопорушення. Він має захищати інтереси потерпілих. Він має бути зручним для користування слідчим, прокурором, адвокатом і суддею», - заявив Микола Хавронюк.

За його словами, необхідність змінювати Кримінальний кодекс України, який був прийнятий Верховною Радою у 2001 році, виникла через те, що він був і є радянським.

«Він не дає нам виконувати ті задачі, які ставить суспільство перед правоохоронною системою та системою кримінальної юстиції. Він побудований за принципом «була б людина, а статтю підберемо». Саме тому нам потрібно якнайшвидше його позбутися. Тому потрібно писати новий Кримінальний кодекс. Ця робота розрахована на досить тривалий час. Я нагадаю, що кодекс 2001 року писали 7 чи 8 років. Ми намагаємося свій підготувати швидше. Ми працюємо з жовтня 2019 року», - розповів Микола Хавронюк.

Як поінформував заступник голови робочої групи з питань розвитку кримінального права, структура Кримінального кодексу буде досить традиційною.

«Загальна частина складається з трьох книг. Перша книга - про Кримінальний кодекс, його особливості як закону. Друга книга - про поняття кримінального правопорушення. Третя книга - про те, що ми робимо з тими, хто вчинив кримінальне правопорушення. Далі починається особлива частина. Ми її також поділили на декілька книг. Починаємо зі злочинів проти людини. Третя книга буде стосуватися кримінально-правових засобів та їх застосування», - сказав Микола Хавронюк.

Він зазначив, що робочій групі вдалося підготувати концепцію цього кодексу, обговорити її на конференціях, отримати схвалення науково-практичної спільноти.

«Після того ми взялися за підготовку загальної частини Кримінального кодексу. Певною мірою нас відволікло те, що з 1 липня 2020 року почали діяти кримінальні проступки, включені до чинного Кримінального кодексу. Ми замислились над тим, що нам робити з кримінальними проступками. Чи писати новий кодекс про кримінальні проступки, чи включити їх до майбутнього Кримінального кодексу. Врешті решт, ми прийшли до того, що ми визначили кримінальні проступки як вид кримінальних правопорушень і включили їх до загальної частини майбутнього кодексу», - зазначив Микола Хавронюк.

Теги: форум

Версія для друку Поділиться:


Вверх