ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

«Велика реставрація» розрахована на кілька років з фінансуванням за системою державно-приватного партнерства

22 лютого 2021 | 15:30

Це Глава держави заявив під час інтерв’ю українським телеканалам у межах Всеукраїнського форуму «Україна 30. Інфраструктура».

На запитання журналіста, чи можливий варіант концесії для реалізації програми «Велика реставрація» за прикладом європейських країн, Глава держави зазначив, що розглядається декілька форматів фінансування.

«Треба рухатиcя багатьма шляхами: концесія, державно-приватне партнерство, віддавати приватному сектору, і держава повинна окремо інвестувати. Бо реставрація по всьому світу йде навіть не десятиріччями, а сторіччями. Це програма, яку ми зараз починаємо в Україні і яка не буде зупинятись. У нас багато історичних пам’яток – все це відновити за три-п’ять-десять років просто неможливо. За цей час, я впевнений, ми відновимо для туризму основні важливі «магніти», все інше – це велика робота, яку належить виконати. Найголовніше, що ми розпочали», – зауважив Глава держави.

За його словами, на першому етапі фінансування передбачено 300 млн грн, які необхідні для підготовки проєктної документації.

«Ми опрацьовуємо, які пам’ятки історії та культури можемо розглядати як концесійні проєкти», – сказав Володимир Зеленський.

Теги: президент велика реставрація

Версія для друку Поділиться:


Вверх