Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

З 27 райдержадміністрацій на Харківщині залишаться тільки 7

З 27 райдержадміністрацій на Харківщині залишаться тільки 7

Уряд розпочав реорганізацію РДА ліквідованих районів. Відповідне розпорядження Кабінет Міністрів України ухвалив 16 грудня.

Під час засідання уряду також ухвалено Порядок, за яким відбуватиметься утворення та реорганізація райдержадміністрацій, у тому числі передача майна, прав та обов'язків РДА, що припинили роботу у зв’язку зі зміною адмінтерустрою.

«Оскільки райдержадміністрації формують проєкти районних бюджетів і подають на затвердження райрадам, питання упорядкування системи РДА відповідно новому терустрою сьогодні вкрай актуальне. Рік закінчується, і у наступний рік нові райони мають увійти з бюджетом. Від цього залежить повноцінне функціонування районів», - наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Досі порядок утворення та ліквідації районних державних адміністрацій не було визначено законодавством, а отже не було правових підстав для проведення  їх реорганізації. 6 грудня поточного року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій», який дозволить привести їх систему у відповідність до нового адмінтерустрою.

«Передбачається, що 320 районних державних адміністрацій буде реорганізовано через приєднання до 100 РДА в адміністративних центрах нових районів, а ще з 40 будуть утворені 13 РДА у нових районах, де раніше була відсутня районна державна адміністрація, - пояснює Олексій Чернишов. - Процес реорганізації РДА координуватиме обласні державні адміністрації. Голови ОДА мають протягом 20 днів утворити комісії з реорганізації та затвердити їх персональний склад».

Комісії, зокрема, відповідатимуть за державну реєстрацію нових РДА та реорганізацію старих, інвентаризацію та передачу майна, складання та подання фінансової та бухгалтерської звітності, переведення працівників.

На Урядовому порталі нагадують, в результаті децентралізації влади в Україні створено 1469 територіальних громад замість 11,5 тисячі і утворено 136 районів замість 490. Зокрема, з 27 районів на Харківщині створено 7. Разом зі скороченням кількості районів має відбутись і скорочення кількості районних державних адміністрацій.