Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Презентовано Посібник з передачі земель громадам

Презентовано Посібник з передачі земель громадам

У межах Проєкту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) онлайн-видання представили Держгеокадастр та Асоціація міст України.

«Після прийняття указу Президента України і, відповідно, на його виконання - постанови Кабінету міністрів, які були підготовані фахівцями Держгеокадастру, розпочався процес передачі земель у громади. До нас почали звертатися громади з певними запитаннями, тому виникла ідея підготувати спільно з фахівцями Держгеокадастру такий посібник, у якому крок за кроком буде розписаний алгоритм для місцевої влади та її представників, муніципальних службовців тощо, що треба зробити, аби юридично грамотно отримати землю у користування», - пояснив виконавчий директор «Асоціації міст України» Олександр Слобожан.

Він додав, що у Верховній Раді планується до розгляду важливий для усього місцевого самоврядування проєкт № 2194, що є «земельною революцією» та початком глобальної передачі земель. У такий спосіб до кінця 2020 року – початку 2021 року увесь механізм передачі має бути повністю реалізований.

«Крім передачі земель у комунальну власність, закон № 2194 має багато інших дуже важливих новел: у частині децентралізації органам місцевого самоврядування надаються додаткові повноваження, зокрема, у сфері здійснення контролю за використанням земель, відбувається радикальна дерегуляція земельних відносин, зокрема, шляхом скасування правил про деякі повноваження Держгеокадастру - він позбувається тих повноважень, які на сьогодні є неефективними. Ми підтримуємо цей процес, адже дерегуляція є важливим пріоритетом сучасного Держгеокадастру. На законі №2194 процес децентралізації не закінчується, адже є потреба у низці інших законопроєктів та законодавчих ініціатив. Тому ми розраховуємо на співпрацю з громадськістю, профільними асоціаціями, і, звичайно ж, «Асоціацією міст України», - підсумував перший заступник Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Анатолій Мірошниченко.

Завантажити посібник можна тут.