ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

На Харківщині дослідили, в яких умовах живуть діти, які повернулися з інтернатів на період карантину

17 листопада 2020 | 17:09

Усього працівники соцслужб Харківщини та волонтери відвідали 590 сімей, в яких проживає 684 дитини.

17 листопада Міністерство соціальної політики України, ЮНІСЕФ та Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» у режимі круглого столу онлайн представили результати регіонального моніторингу ситуації щодо дітей, які повернулися з інтернатів у сім’ї через пандемію.

Як відзначили організатори моніторингу, в Україні через пандемію коронавірусу 42 тисячі дітей, серед яких - діти з інвалідністю, повернулися з інтернатних закладів у свої родини. Проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19» було запроваджено у 5 областях України: Полтавській, Харківській, Миколаївській, Волинській та Дніпропетровській. Генеральний директор Директорату розвитку соціальних служб та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса, уточнив, що метою проєкту є проведення моніторингу умов у сім'ях та виявлення причин інституалізації. При цьому він зауважив, що саме Харківщина є лідером з влаштування дітей у сімейні форми виховання.

За даними заступника голови ХОДА Євгенія Грицькова, із серпня цього року у проєкті взяли участь 10 пілотних територій області: 7 районів, 1 ОТГ та 2 міста області. Це Балаклійський, Богодухівський, Валківський, Дергачівський, Зміївський, Харківський, Чугуївський райони, Мереф'янська ОТГ, Київський район міста Харкова, м. Чугуїв. Працівники соцслужб Харківщини та волонтери відвідали 590 сімей, в яких проживає 684 дитини.

«Під час моніторингу 100 сімей, в яких виховувалось 136 дітей, виявляли готовність до співпраці з метою неповернення дітей до інтернату, - повідомив Євгеній Грицьков. - З початку вересня в 23 сім’ях до інтернатних закладів не повернулось 25 дітей, 8 відвідують навчальний заклад без пансіону, 3 вступили до медичного та педагогічного коледжів. Також зауважу, що 10 дітей були відібрані у батьків через загрозу життю і здоров’ю».

Про результати реалізації проєкту також доповідали керівники місцевих громад, районів, регіональна координаторка проєкту БФ «Волонтери: дорослі - дітям» Вікторія Тищенко. Зокрема, волонтерка зауважила, що на місцях слід особливо ретельно готувати фахівців, які працюють з проблемними сім’ями, в яких виховуються діти. Також багато дітей в області потребують інклюзивних послуг та додаткової уваги вчителів.

У цілому фахівці відзначають, що завдяки проведеній роботі в області було підсилено систему захисту дітей і сімей в умовах надзвичайної ситуації. Також органами опіки та піклування вжито всі можливі дії щодо захисту прав та інтересів дитини. Наразі триває процес підготовки отримання гуманітарної допомоги сім’ям, відповідно до їх індивідуальних потреб.

Фото

Теги: круглий стіл грицьков моніторинг волонтери проживання дітей в сім’ях

Версія для друку Поділиться:


Вверх