ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Харкові презентують результати моніторингу умов проживання дітей, які повернулися з інтернатів

17 листопада 2020 | 10:56

У межах пілотного проєкту «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19» моніторингом охоплені 590 сімей у Харківській області.

17 листопада Міністерство соціальної політики України, ЮНІСЕФ та Громадська спілка «Українська мережа за права дитини» представлять результати регіонального моніторингу ситуації щодо дітей, які повернулися з інтернатів у сім’ї через пандемію.

Про складнощі, які виникали у сім’ях та соціальних служб після повернення дітей додому, їхню кількість та способи збереження дітей у родинах розкажуть на круглому столі онлайн:

- Борис Лебедцов, заступник Міністра соціальної політики України;
- Руслан Колбаса, генеральний директор Директорату розвитку соціальних служб та захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України;
- Наіра Аветисян, керівниця програми захисту дітей Дитячого фонду ЮНІСЕФ;
- Дар’я Касьянова, голова правління ГС "Українська мережа за права дитини";
- Маріанна Онуфрик, аналітикиня, членкиня ГС "Українська мережа за права дитини";
- Євгеній Грицьков, заступник голови Харківської ОДА;
- Вікторія Тищенко, регіональна координаторка проєкту БФ “Волонтери: дорослі-дітям”.

Круглий стіл проходитиме онлайн 17 листопада о 13:00. Пряма трансляція відбуватиметься на сторінках Громадської спілки «Українська мережа за права дитини» (@ukrainianchildrightsnetwork), ЮНІСЕФ (@UNICEFUkraine) та Мінсоцполітики України (@MLSP.gov.ua) у фейсбуці. 

Довідка. Через пандемію коронавірусу 42 тисячі дітей, серед яких - діти з інвалідністю, повернулися з інтернатних закладів у свої родини. Проєкт «Оцінка та реагування на виклики щодо захисту дітей під час пандемії COVID-19» запроваджується у 5 областях України: Полтавській, Харківській, Миколаївській, Волинській та Дніпропетровській. Мета проєкту - проведення моніторингу умов у сім'ях та виявлення причин інституалізації. Проєкт реалізується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) спільно з «Українською мережею за права дитини» та Міністерством соціальної політики України. 

Напрацьовані у ході проєкту практики реінтеграції дітей у сім’ї планують розширити на всю Україну. Одним з результатів стане підготовка рекомендацій до 5 регіональних планів реформування інтернатних закладів та розроблення змін до нормативно-правових актів, які стосуються реформи деінституціалізації.

Теги: анонс грицьков

Версія для друку Поділиться:


Вверх