Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківщина отримала кисневі концентратори, які дозволять забезпечити потреби понад 600 пацієнтів

Харківщина отримала кисневі концентратори, які дозволять забезпечити потреби понад 600 пацієнтів

11 листопада до обласної дитячої інфекційної лікарні надійшло 370 концентраторів, які пізніше розподілять медичними закладами області.

Голова ХОДА Олексій Кучер повідомив, що зараз проводиться фінальна інвентаризація потреб районних та обласних лікарень, після чого до кінця тижня всі концентратори будуть розподілені та встановлені. Загалом Харківщина отримала 120 кисневих концентраторів на одного пацієнта та 250 – на двох пацієнтів. 

«Усі концентратори придбані коштом державного бюджету (кошти "ковідного фонду"). Усього Харківська область отримала 37 млн грн на вирішення питань кисневого забезпечення, половина з яких була розподілена на область (за що й придбані концентратори), половина - на місто Харків», - зазначив Олексій Кучер.

Він повідомив, що після того, як усі кисневі концентратори будуть введені в експлуатацію, відсоток ліжок, які будуть забезпечені доступом до кисню, становитиме понад 50%.

Директор Харківської обласної дитячої інфекційної клінічної лікарні Дмитро Кухар розповів, що за технічними характеристиками кисневі концентратори мають потужність 10 літрів на хвилину.

«Кисневі концентратори, які розраховані на одного пацієнта, можуть використовуватись і для забезпечення киснем двох пацієнтів, але потужність буде нижчою, - розказав Дмитро Кухар. – Потребу пацієнта у потужності подачі кисню визначатиме лікар».

Дмитро Кухар зазначив, що кисневі концентратори – вкрай важливе обладнання, адже є нагальна потреба у рідкому кисні для пацієнтів, у яких виявили ковід. 

«Це обладнання дає можливість з повітря робити висококонцентрований потік газів, в якому від 60 до 80% кисню, - відзначив Дмитро Кухар. – Це надає можливість пацієнту отримувати кисень, як з кисневої точки».

Також Дмитро Кухар зауважив, що ці концентратори за необхідністю можна підключати і до ШВЛ-апаратів, які працюють на кисні низького тиску.