ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Рівень підключення опалення в області – вищий за 90%

03 листопада 2020 | 16:18

Рівень підключення опалення в області – вищий за 90%

Як проходить старт опалювального сезону в регіоні повідомив директор Департаменту ЖКГ та ПЕК облдержадміністрації Дмитро Мирний.

За даними Дмитра Мирного, станом на 3 листопада рівень підключення опалення в області перевищує 90%. Так, зі 795 котелень вже підключено 743 (93,5%), опалюється 96,7% медзакладів, 96,7% дитсадків, 94,3% шкіл та 86% житлових будинків.

«Відповідно до законодавства, протягом 3 днів, коли температура повітря є 8 градусів і нижче, орган самоврядування приймає рішення про початок опалювального сезону. Тобто, ми передбачаємо, що до кінця тижня буде підключена вся Харківська область», - зазначив Дмитро Мирний.

Він повідомив, що зараз без опалення залишається місто Первомайський. Тут не опалюються не тільки житлові будинки, але й школи та дитсадки, теплом забезпечена тільки лікарня.

«Проблема виникла через борг КП Первомайської міської ради «Теплові мережі» перед ПАТ «Харківгаз». Цей борг складав 6,1 млн грн. КП «Теплові мережі» вже сплатили 3,1 млн грн й завдяки допомозі ХОДА було відпрацьовано питання складання графіку погашення заборгованості. Ми очікуємо, що сьогодні, у другій половині дня, «Харківгаз» розпочне пуск цих котелень», - розповів Дмитро Мирний.

Також вирішується питання опалення в Чкаловській ОТГ. Тут без тепла ще залишається 1 школа (з 6) та 1 дитсадок (з 6) у селі Іванівка. Місцева котельня вимкнена через поламку засобів передачі даних. Це питання буде вирішене протягом двох днів.

«Також для підключення 3 котелень, які, в тому числі, опалюють житлові масиви, не вистачає документів від ДАБІ. Завтра у нас вони повинні бути, й котельні зможуть розпочати роботу», - зазначив директор департаменту.

У місті Куп’янську, за словами Дмитра Мирного, наразі не працює 6 котелень. Це пов’язано з відмовою в укладанні договорів між НАК «Нафтогаз України» та комунальними підприємствами міста на постачання природного газу.

«Питання знаходиться на контролі голови ХОДА Олексія Кучера. Було прийнято рішення запускати котельню через трейдерського постачальника газу, таким чином підключається котельня в смт Ківшарівка. Для розв’язання проблеми включення опалення житлового фонду в Антимонопольний комітет України подано відповідну заяву щодо вирішення питання укладання договорів з НАК «Нафтогаз», - зазначив Дмитро Мирний.

Керівник департаменту підкреслив, що ОДА знаходиться в постійному контакті з усіма районами області, де рівень підключення опалення ще не досяг 100%.

Теги: сезон опалення департамент жкг мирний

Версія для друку Поділиться:


Вверх