Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

До проведення ПЛР-досліджень на Харківщині приєднались приватні лабораторії

До проведення ПЛР-досліджень на Харківщині приєднались приватні лабораторії

Вони розвантажили обласний лабораторний центр, який проводив дослідження відібраних зразків зі значними затримками.

Про це розповів у ході брифінгу 3 листопада заступник голови ХОДА Тарас Пастух, пояснюючи причини того, що останні 3-4 дні Харківська область демонструє високі показники виявлення коронавірусної хвороби.

«Протягом останніх місяця-півтора жителі області скаржилися на те, що сильно затримують результати тестувань. На середину минулого тижня в обласному лабораторному центрі накопичилося понад 9000 досліджень. Щоб виправити цю ситуацію та виключити її повторення в майбутньому, урядом прийняв зміни, які дозволили обласним лабораторним центрам укладати угоди з приватними або комунальними лабораторіями. Сьогодні в Харківській області таких лабораторій 17, з 11-ма з них вже укладено договори. На оплату їхньої роботи з державного бюджету виділено 14 млн грн», - повідомив Тарас Пастух.

Протягом останніх днів проводилася передача накопичених тестів, тому показники у майже 800 випадків Ковід-19 на добу – це не показники останніх днів, а результат пришвидшення оброблення накопичених тестів. За даними обласного лабцентру, станом на 2 листопада накопичений залишок зразків був повністю переданий цим лабораторіям. Відтепер обласний центр працює з поточними тестами.

«Тому реальна захворюваність нижча за офіційні показники. Але я не раджу заспокоюватися, тому що динаміка, яку демонструє і Європа, і інші області України, також є і в Харкові. Кількість захворювань зростає, це ми бачимо по заповнюваності ліжок. Вони і далі залишаються в критичній кількості», - наголосив Тарас Пастух.