Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Аудит «швидкої» виявив порушення в закупівлях, нецільове використання приміщень та скорочення бригад

Аудит «швидкої» виявив порушення в закупівлях, нецільове використання приміщень та скорочення бригад

Голова ХОДА Олексій Кучер повідомив про результати перевірки, яку за його розпорядженням провели в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

«Аудиторську перевірку центру екстреної допомоги завершено. Як і можна було прогнозувати, під час перевірки виявили низку порушень. Серед найбільш кричущих – проведення закупівель вартістю понад 200 тис. грн не через «Прозоро». Це пряме порушення Закону України «Про публічні закупівлі». Загалом за період, який перевіряли, так «непублічно» витратили 1,4 млн грн. Також виявили штучне завищення вартості закуплених підприємством товарів на суму понад 93 тис. грн», - повідомив керівник області.

Про проблеми з фінансовою дисципліною, на думку аудиторів, також свідчить той факт, що на кінець 1-го півріччя 2020-го Центр недовикористав понад 620 тис. грн виділених коштів. Також аудитори виявили, що низку приміщень Центру використовують не для надання екстреної допомоги (така ситуація - у Чугуївському відділенні та відділеннях №1 та №4 у місті Харкові).

«Окрім питань до прозорості закупівель та використання майна, ми виявили організаційні проблеми, які суттєво позначаються на якості медичних послуг. Так, протягом року суттєво зменшилась кількість бригад швидкої медичної допомоги: зі 147,8 одиниці на 10 тисяч населення до 137 одиниць. Це на 67 бригад менше, ніж має бути за планом. Зрозуміло, що така нестача медиків призводить до несвоєчасного та недостатньо якісного надання допомоги людям», - наголосив Олексій Кучер.

Він також відзначив, що протягом усього періоду перевірки аудиторам ХОДА чинили опір у Центрі екстреної медичної допомоги.

«Протягом усього терміну аудиту підприємство не надало жодних документів та інформації для проведення внутрішнього аудиту. Аудитори 22 рази виїжджали до відділень екстреної невідкладної допомоги на території Харкова та області. У жодному з відділень їх не допустили до виконання обов’язків», - повідомив керівник області.

Загалом висновок, який зробили перевіряючі щодо діяльності підприємства, негативний.

«Вважаю такі результати аудиту достатніми для того, щоб ставити питання про відповідність керівника Центру пана Забашти займаній посаді. Саме це ми плануємо зробити на найближчих сесіях Харківської обласної ради», - підсумував керівник області.