В області планують збільшити розмір виплат родинам загиблих воїнів
Це передбачено Програмою соціального захисту населення Харківської області на 2021 – 2025 роки.
Нову програму соцзахисту затвердили під час засідання сесії обласної ради 15 жовтня. Як зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ХОДА Юрій Шпарага, новий документ розробили у зв’язку із завершенням дії поточної програми.
«Для того, щоб на І квартал наступного року в обласному бюджеті було закладене фінансування програми, потрібно було затвердити нову програму, - пояснив Юрій Шпарага. – У цілому до нової комплексної програми внесені лише ті заходи, які мають актуальний характер і на які був попит як у поточному, так і в минулих роках».
Так, за даними департаменту, в новій програмі особлива увага буде приділена членам сімей загиблих учасників АТО/ООС. До Дня пам'яті захисників України - 29 серпня, вони мають отримати по 10 тис. грн (замість 5 тис. грн, які виплачували раніше). На ці виплати в обласному бюджеті пропонують передбачати щороку 2 млн грн.
Також зміни відбулися в заходах, які спрямовані на підтримку діяльності громадських об’єднань осіб з інвалідністю, ветеранів та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. У розділі «Проведення конкурсів соціальних проєктів» передбачено виділення 2 млн грн (раніше була закладена сума 1 млн 250 тис. грн). За інформацією фахівців Департаменту соціального захисту населення, збільшення фінансування необхідно для того, щоб залучити більше інститутів громадянського суспільства до реалізації проєктних пропозицій, конкурсних проєктів соціального спрямування.
В обсягах 2020 року залишається фінансування таких заходів:
- грошова допомога за зверненнями громадян;
- санаторно-курортне лікування та відпочинок окремих категорій громадян. Особи з інвалідністю, ветерани. Громадяни, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи 1, 2 категорій та потерпілі діти. Відпочинок учасників АТО/ООС (14-денний) та членів їх сімей. Послуги із супроводу дітей до державних оздоровчих закладів «Артек» та «Молода гвардія»;
- запобігання та протидія домашньому насильству та насильству за ознакою статі;
- соціальні гарантії багатодітних родин;
- поліпшення стану безпеки й гігієни праці та виробничого середовища.