ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Художньому музеї відкриється «Альбрехт Дюрер: парафрази»

01 жовтня 2020 | 09:06

Виставку робіт сучасних харківських художників присвячено 30-річчю побратимства між Харковом та Нюрнбергом та 25-річчю заснування освітньої та культурної інституції «Будинок Нюрнберга».

«Звісно, постать блискучого майстра північного Ренесансу було обрано для інтерпретації невипадково: фігура Дюрера не лише символізує величну й прекрасну пору розквіту німецького Відродження, але й відбиває споконвічну славу самого Нюрнберга, ту мистецьку й культурну константу, що назавжди поєднала міста-побратими на засадах міжкультурного діалогу, спільності мистецьких рухів, відкритості художніх систем творчості та життя, - розповідають у музеї. - Як колись вигравіював на портреті свого товариша Віллібальда Піркхеймера сам Дюрер: «Vivitur ingenio, caetera moris erunt»: «Ми живемо духом, усе інше дістанеться смерті». Так, ми живемо духом! І це нас єднає».

Проєкт передбачає експонування робіт, виконаних не лише у класичних техніках, але й у новітніх формах візуального мистецтва, що доповнюють реальність видимого.

«Родзинкою» є використання оригіналу роботи Альбрехта Дюрера «Прогулянка» з колекції ХХМ. Таким чином великий майстер, гравюра якого використовується водночас з творами харківських митців, стає нашим сучасником.

За задумом куратора, експозиція об’єднує декілька поколінь авторів, що розробляють – кожний у своїй манері – тему буття і смерті, актуальну для всіх часів.

Відкриття відбудеться 1 жовтня о 16:00 у дворику Харківського художнього музею. Виставка працюватиме у Виставковій залі ХХМ (вул. Жон Мироносиць, 9) з 1 по 11 жовтня.

Теги: виставка

Версія для друку Поділиться:


Вверх