Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Прощання із загиблими курсантами відбудеться після завершення експертиз

Прощання із загиблими курсантами відбудеться після завершення експертиз

Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер під час брифінгу 28 вересня.

Керівник області зазначив, що експертизи ДНК будуть проведені в максимально стислі терміни.

«Це важливий процес, вкрай необхідний і для досудового розслідування, і для родичів. На сьогодні експертизи ДНК призначені по всіх загиблих – це 25 експертиз. Зразки відібрані у всіх родичів. Ми від себе наполягали на тому, щоб експертизи були проведені якомога скоріше. На цьому наполягав також Президент України. І нам повідомлено про те, що експертизи можуть бути проведені у прискореному режимі – до двох тижнів», - розповів Олексій Кучер.

Він зазначив, що 29 вересня відбудеться прощання лише з одним з курсантів - Віталієм Вільховим, який помер у лікарні на наступний день після катастрофи.

«З усіма іншими ми зможемо попрощатись лише після того, як усі тіла будуть ідентифіковані. Це буде і правдиво, і правомірно», - підкреслив голова ХОДА.

Протягом двох тижнів родини загиблих курсантів отримають компенсацію від держави та благодійну допомогу.

«Держава зацікавлена в тому, щоб якомога скоріше, у найближчі два тижні, ці кошти отримали родини загиблих - і сьогодні це підкреслив Президент України. Йдеться про понад 1,5 млн грн. Також дуже багато благодійників виходило з цією інформацією, що вони збирають кошти й готові передати їх для сімей загиблих. Але, звісно, ми розуміємо, що будь-які кошти не зможуть перекрити життя людини», - сказав Олексій Кучер.

На даний час усі навчальні польоти в університеті заборонені до завершення розслідування.

Говорячи про слідство, голова ХОДА повідомив, що наразі розпочато роботу з бортовими самописцями.

«Бортові самописці находяться в задовільному стані, з ними розпочали працювати слідчі органи. Найближчим часом вони дослідять ту інформацію, яка там міститься», - зазначив керівник області.

Він наголосив на тому, що чекає на оперативне проведення слідчих дій.

«Орган досудового розслідування зобов’язаний поставити крапку в цьому розслідуванні. Я не перетягую на себе цю ініціативу. Водночас я зосередив увагу саме на певних обставинах і на певних фактах, які відомі й мені, й організаторам усього процесу щодо розслідування цих обставин. Попри те, що я в суботу повідомив усі ці обставини, на сьогодні прізвища відповідальних осіб не озвучені. Я впевнений, що ці прізвища повинні бути озвучені – прізвища осіб, які приймали рішення, які є відповідальними за навчання, за посадки та вильоти тощо. Зараз ми не чуємо прізвища й не бачимо жодних заходів кримінального провадження в рамках цієї процесуальної справи», - сказав Олексій Кучер.

Теги