ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Ситуація з наповненістю Краснопавлівського водосховища – надкритична. Олексій Кучер

25 вересня 2020 | 18:49

Ситуація з наповненістю Краснопавлівського водосховища – надкритична. Олексій Кучер

Водообмін в одній з головних водойм регіону необхідно провести максимально швидко. 99 млн грн на ці роботи виділяють з державного бюджету. Відповідні зміни вже внесла Верховна Рада – зараз документ знаходиться на підписі в Президента України.

«Від Краснопавлівського водосховища залежить забезпеченість водою близько 400 тис. жителів Харківської області, у тому числі 20 % мешканців міста Харкова», - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

Водойма, що знаходиться в Лозівському районі, забезпечує водою не тільки Харків та Лозову, але й населені пункти Первомайського, Дергачівського та Харківського районів (у тому числі Пісочин, Високий, Солоницівку тощо). Водосховище наливне – вода до нього надходить з Дніпра каналом Дніпро – Донбас. За регламентом, поповнювати водні запаси необхідно двічі на рік – весною та восени. Проте протягом двох останніх років прокачування не проводили, на це не виділялися кошти з державного бюджету. У результаті зараз рівень води у водосховищі впав до критичних позначок (воно наповнено трохи більше, ніж на чверть своєї місткості).

«Ситуація надкритична. Я неодноразово звертався до Кабінету міністрів, народних депутатів України для виділення коштів на водообмін з державного бюджету. Це ж питання я порушив перед Президентом України Володимиром Зеленським, коли він перебував у Харківській області з робочим візитом. Президент підтримав нас, і зараз уже народні депутати України внесли зміни до бюджету – на прокачування води виділяють 90 млн гривень», - повідомив голова ХОДА.

25 вересня на Краснопавлівське водосховище виїхала обласна комісія в складі керівництва профільного департаменту ХОДА, керівництва каналу Дніпро-Донбас, «Харківводоканалу», запрошених експертів. Метою поїздки стала оцінка реального стану водойми та розробка плану дій для максимально швидкого проведення водообміну.

«Ми зараз виробляємо алгоритм, який дозволить ефективно й швидко спрямувати виділені з державного бюджету гроші для реалізації водообміну, - пояснив директор Департаменту ЖКГ та ПЕК ХОДА Дмитро Мирний. - Щоб перекачати сюди воду з Дніпра, необхідно буде зробити водообмін спочатку у Орільському водосховищі, після цього вода зможе перейти до Краснопавлівського водосховища. Виходячи з інформації, яку нам дає керівництво каналу Дніпро-Донбас, на весь процес потрібно 42 доби. Але до цього необхідно пройти весь процедурний алгоритм, у тому числі тендерні процедури».

Оцінивши ситуацію, експерти зійшлися на тому, що здійснити водообмін цього року абсолютно реально. Усі необхідні процедури розпочнуть одразу після надходження коштів з державного бюджету.

Фото

Теги: кучер водосховище краснопавлівка

Версія для друку Поділиться:


Вверх