На Харківщині триває реалізація проєктів «Великого будівництва»
Хід будівництва та реконструкції шкіл, дитячих садочків та спортивних споруд обговорили під час селекторної наради з Міністерством розвитку громад та територій України.
Селекторна нарада відбулась під керівництвом Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова. Він повідомив, що наразі заплановані на цей рік роботи з відновлення шкіл виконані на 87%, дитячих садочків - на 81%, спортивних споруд - на 72%.
Також до програми Президента «Велике будівництво» входять об' єкти дорожньої, соціальної, культурної інфраструктури та охорони здоров'я. У тому числі відновлюють 210 приймальних відділень опорних лікарень: у 154 проводять реконструкції, ще в 56 – капітальний ремонт. Завершення робіт заплановано до кінця поточного року.
Олексій Чернишов відзначив, що найбільше приймальних відділень буде відбудовано та відремонтовано у Дніпропетровській, Київській, Одеській та Харківській областях.
Від Харківської області у нараді взяли участь заступники голови ХОДА Руслан Тихонченко та Євгеній Грицьков.
Нагадаємо, в області цього року в межах проєкту Президента України «Велике будівництво» здійснюється реконструкція та капітальний ремонт 15 приймальних відділень в опорних закладах охорони здоров’я. На даний час розроблено та затверджено в установленому порядку проєктно-кошторисну документацію по 15-ти приймальних відділеннях, а саме: 12 обласних та 3 міських приймальних відділеннях.
З об’єктів соціальної інфраструктури в області здійснюється будівництво, реконструкція та капітальний ремонт 5 шкіл, 5 садочків, 5 стадіонів.
«Середній рівень виконання будівельних робіт на об’єктах в області складає 89,4%, у тому числі з будівництва загальноосвітніх навчальних закладів - 95,4%, дошкільних навчальних закладів – 98%, спортивних об’єктів – 74,8%, - надав дані Руслан Тихонченко. - Виконання робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту цих об’єктів не зупиняється ні на хвилину. В цілому якість виконання будівельних робіт на цих об’єктах на досить високому рівні».
Також під час селектору оголосили початок конкурсу проєктів, які можуть фінансуватися в межах секторальної підтримки Європейського Союзу. За словами радника Міністра розвитку громад та територій України Івана Лукері, у бюджеті для цього передбачено більш ніж пів мільярда гривень.
«Подавати проєкти можуть органи місцевого самоврядування, обласні державні адміністрації, районні адміністрації та центральні органи виконавчої влади. По програмах це: інвестиційна економіка, сільський розвиток, розвиток туризму, загальноукраїнська солідарність, ефективне управління регіонального розвитку, розвиток міського капіталу та депресивні території», - навів приклади Іван Лукеря.
Проєкти мають бути подані до 20 жовтня 2020 року.