Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Шарівці пройшов фестиваль «Осінні барви Білого палацу»

У Шарівці пройшов фестиваль «Осінні барви Білого палацу»

Атмосфера садиби початку XIX століття, експозиції музеїв, тематичні ретро-фотозони, виконання романсів та читання поезії – все це чекало на гостей Шарівського палацу 19 вересня.

До гостей фестивалю приєднався голова ХОДА Олексій Кучер. Він подякував митцям, які влаштували свято для жителів Харківщини.

«Поаплодуймо нашим митцям, артистам за те, що вони дарують нам посмішки, радість і приємний настрій. Звісно, в нас карантинні заходи, і нам необхідно їх дотримуватись. У зв’язку з цим ми не вперше проводимо такі заході просто неба. Я бачу, як люди позитивно реагують на це, і обіцяю, що ми будемо продовжувати таку традицію», - сказав голова обласної адміністрації.

Говорячи про перспективи Шарівської садиби, він зазначив, що обласна адміністрація робить усе можливе для того, щоб знайти інвестора, який зможе повноцінно відновити пам’ятку.

«Багато коштів начебто вже залучалось, виділялось, але стан нашої перлини ми бачимо. В обласному бюджеті в цьому році на реставрацію не передбачено кошти – у зв’язку із секвестром бюджету. Тому під час кожної дипломатичної зустрічі я порушую питання щодо залучення інвестора. Крім того, по всій Україні триває зараз підготовка до масштабного проєкту «Україна туристична», який започаткував Президент. Ми визначали туристичні «магніти» області, і Шарівка входить у цей перелік. І я сподіваюсь – це питання обговорювалося – що ці об’єкти будуть реставрувати за державні кошти. Якщо ми зможемо отримати таку підтримку, то ми будемо рухатись уперед широкими кроками», - сказав Олексій Кучер.

Наразі на обласному рівні працюють над тим, щоб максимально привертати увагу внутрішніх туристів до садиби.

«Ми розглядаємо всі варіанти залучення сюди туристів та додаткових коштів. Тому і з’явився цей проєкт – «Осінні барви Білого палацу». Наші обласні заклади проявили великий ентузіазм – і розробили насичену програму. Ми намагаємося залучити максимальну в умовах карантину кількість туристів. Усі - у масках, усі молодці, все в рамках карантинних обмежень», - розповіла директорка Департаменту культури і туризму ХОДА Людмила Терещенко.

Жителі Харківщини, які відвідали фестиваль, отримали дуже позитивні враження.

«Перше враження, коли ми приїхали сюди: руїни. А потім ми отримали стільки вражень  - парк в Умані «відпочиває» у порівнянні з цим. Позитивні емоції зашкалюють. Екскурсія чудова, ми стільки дізналися», - поділилася мешканка Краснограда Любов Оберемко.

Протягом дня гості фестивалю могли побачити живі статуї та спробувати солодкі подарунки від цукрового магната Кеніга, подивитися на вальс у бальній залі Білого палацу від Вищого коледжу мистецтв та взяти участь у написанні полотен з виглядами садиби разом з художниками Харківського художнього училища. На пікніку на галявині перед палацом влаштували чайну церемонію з панянками, біля каменю кохання - стилізовані передбачення. Завершився фестиваль оперетою «Сільва» від Харківського академічного театру музичної комедії – просто під зоряним небом.

Теги