ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Харків’ян запрошують на виставку декоративного розпису

18 серпня 2020 | 11:24

З 18 серпня по 30 жовтня КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва» презентує експозицію митців Харківщини.

«Український декоративний розпис є унікальним явищем в історії культури нашого народу. Свій початок цей вид народного мистецтва бере з настінного малювання, поширеного з давніх часів у селах України, особливо на Дніпропетровщині, Поділлі, Буковині і Слобожанщині, - розповідають в обласному центрі культури і мистецтва. - У кожному з цих регіонів народні майстри сформували власні прийоми і технічні засоби зовнішнього оздоблення сільських будівель, хатніх інтер`єрів та речей побуту. Завдяки цим особливостям ми можемо порівняти і сформувати певне враження про орнаменти та композиції українського народного розпису у різних етнографічних регіонах».

Серед робіт, що експонуються на виставці, найбільш впізнаваними є ті, що написані у стилістиці петриківського розпису. Є тут і роботи, що відтворюють особливості будянського і полтавського розписів, а також серед чисельної кількості робіт можна впізнати й елементи слобожанського розпису. Всього на виставці представлено понад 150 авторських робіт, різнопланових за виглядом: панно, тарелі, одяг, прикраси та інші предмети декоративно-прикладного ужитку.

Вхід – вільний за адресою: вул. Пушкінська, 62, виставкова зала 1-го поверху.

Час роботи: з 10:00 до 18:00, вихідний – субота, неділя.

Довідки - за тел.: (057) 725-12-46.

Теги: виставка

Версія для друку Поділиться:


Вверх