Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Лікарні міста Харкова збільшать кількість ліжок для хворих на СOVID-19. Олексій Кучер

Лікарні міста Харкова збільшать кількість ліжок для хворих на СOVID-19. Олексій Кучер

Голова ХОДА повідомив: має домовленість з керівництвом міста про те, що найближчим часом у харківських лікарнях виділять додатково близько 100 ліжко-місць для пацієнтів з коронавірусною хворобою.

«Заповнення лікарень хворими з СOVID-19 у нас не доходить до 30 %. Водночас основний удар приймає інфекційна лікарня як профільний заклад. Я мав вже декілька розмов із мером Харкова з приводу повноцінної участі міських лікарень у наданні допомоги. Вони й до цього приймали хворих, але є можливість збільшити кількість ліжок. Є на сьогодні домовленість, що біля 100 ліжок хворі міста та області зможуть зайняти в лікарнях міста», - повідомив голова облдержадміністрації.

Також він прокоментував те, що з понеділка Харків та декілька районів області потрапляють до «жовтої» зони карантину. Олексій Кучер зазначив, що додаткові обмеження, які вводяться у зв’язку з цим, не дуже жорсткі, утім, їх потрібно дотримуватися беззаперечно.

«Я хотів би звернутися до людей і попросити: робитимемо все можливе для того, щоб дотримуватися цих обмежень максимально. Тому що все те, що відбувається в області, стосується кожного. Якщо ми вийдемо зараз на вулицю, ми побачимо, що люди не в масках. У метро вони також без засобів індивідуального захисту. А, як показала практика та дослідження, там, де є метро, там найбільше розповсюдження вірусу», - наголосив Олексій Кучер.

Він відзначив збільшення кількості випадків хвороби в Харкові протягом останніх днів, акцентувавши при цьому увагу на необхідності проконтролювати роботу приватних лабораторій.

«Динаміка в нас негативна, другий день поспіль маємо понад 200 випадків. При цьому ми проводимо величезну кількість тестувань. Позавчора, наприклад, їх було близько 3000. І що мене турбує. Якщо ми візьмемо загалом результати тестів, то менш ніж 5% від загальної кількості тестувань є позитивними. А є приватні лабораторії, які протестували 200 людей, і з них 52 – позитивні, більшість з них безсимптомні. Це дуже великий відсоток виявлення – у країні такого немає. Це сертифіковані лабораторії, але їхню роботу необхідно перевірити», - сказав керівник ХОДА.