ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Євгеній Грицьков привітав лауреатів премії імені Іллі Рєпіна

06 серпня 2020 | 10:15

Традиційно вручення дипломів та почесного знаку лауреатам відбувалося в день народження видатного художника.

Цього року для вручення почесних нагород переможцям конкурсу, що відбувалось у стінах Художньо-меморіального музею І. Ю. Рєпіна в Чугуєві, зібралися мистецтвознавці, музейники, науковці, містяни та представники обласної ради та адміністрації.

Від імені голови ХОДА Олексія Кучера лауреатів премії привітав його заступник Євгеній Грицьков. Він відзначив, що присудження премії запроваджено з метою підтримки розвитку реалістичного мистецтва та популяризації творчого надбання всесвітньо відомого художника. За словами заступника голови ХОДА, з кожним роком кількість охочих взяти участь у конкурсі зростає - і це представники не тільки Харківщини, а й інших куточків України.

«Хочу відзначити, що ми активно займаємося питаннями розвитку музею Рєпіна. Питання продовження реконструкції закладу я нещодавно обговорював у Києві з керівництвом відповідних міністерств. Музей має великий потенціал, тож наше завдання - зберегти надбання нашого краю та допомогти розвивати сучасне мистецтво. Зичу всім творчих успіхів», - сказав Євгеній Грицьков.      

У цьому році лауреатами премії імені ім.І. Ю. Рєпіна стали:

- Михайло Гуйда - у номінації «Живопис» - за серію робіт «У єдиному просторі»;

- Владислав Христенко - у номінації «Графіка» - за серію офортів «Козацькі хрести»;

- Олег Коваль - у номінації «Мистецтвознавство» - за цикл статей, присвячених Іллі Рєпіну, та монографічне дослідження.

Один з переможців конкурсу Михайло Гуйда відзначив, що творчість та ім’я видатного земляка завжди мали велике значення в його житті.

«Я щасливий бути відзначений цією премією. Бувши молодим художником, я працював у майстерні - у стінах, де викладав Ілля Юхимович. Самі стіни академії, сама атмосфера допомагали мені реалізуватися як художнику. Сьогодні я радий бачити тут людей, яких цікавить музей Рєпіна та сучасне мистецтво», - підкреслив Михайло Гуйда. 

Під час робочої поїздки до Чугуєва Євгеній Грицьков відвідав історичну будівлю колишніх штабів військових поселень, яка нині потребує реставраційних робіт. За інформацією директорки музею Світлани Бучастої, ремонтні роботи тут проходили у 2006 - 2010 роках, ступінь будівельної готовності - 80%. Нині музейники зайняті процесом передачі будівель з державної власності до обласної.

«Маємо велике бажання відремонтувати цю будівлю, зробити реставрацію шляхового палацу, який Рєпін при житті обрав для свого музею, й закінчити реставрацію меморіальної садиби. Ці плани здійсняться, якщо буде бажання суспільства та допомога з боку влади. Я вдячна як творчим людям, так і адміністративним керівникам. Коли б ми не зверталися з проблемами - нас чують та допомагають», - говорить Світлана Бучаста.  

За словами директорки, мета музейників - створити не просто класичний музей, а музейний комплекс європейського типу, в якому відвідувачі зможуть отримувати відповідні послуги.

Фото

Теги: грицьков лауреати премії імені іллі репіна музей чугуїв

Версія для друку Поділиться:


Вверх