Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Обласна дитяча інфекційна лікарня готова прийняти 150 пацієнтів з COVID-19

Обласна дитяча інфекційна лікарня готова прийняти 150 пацієнтів з COVID-19

На даний час обласна доросла інфекційка заповнена – там на лікуванні перебувають 240 хворих.

Про це повідомив в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Геннадій Бондарчук.

За останню добу в Харківській області було виявлено 145 випадків COVID-19, 36 хворих було госпіталізовано.

«За вчора в області проведено 1959 досліджень на COVID-19. Враховуючи збільшення кількості досліджень, маємо більшу кількість позитивних тестів, ніж на минулому тижні. Зараз ми виявляємо більше безсимптомних випадків. Це люди, яких тестують через те, що вони були в контакті з хворими. Ці хворі не мають проявів захворювання, проте є носіями вірусу», - пояснив Геннадій Бондарчук.

Попри те, що більшість хворих на коронавірусну хворобу лікуються вдома на самоізоляції, обласна інфекційна лікарня переповнена.

«На сьогодні в обласній інфекційній лікарні перебувають 240 пацієнтів. У реанімації, розрахованій на 12 осіб, сьогодні знаходяться 10 пацієнтів, один з них - на інвазійній підтримці, інші – у кисневій масці», - уточнив Геннадій Бондарчук.

Зважаючи на таку завантаженість закладу, хворих буде приймати дитяча лікарня, яка знаходиться поруч.

«На території дитячої лікарні підготовлений окремий корпус, в якому є 50 боксованих палат, де можуть бути розміщені 150 пацієнтів. Туди завезено протягом останнього тижня 100 точок доступу кисню. Тобто, там можуть перебувати 100 пацієнтів, які потребують кисневої підтримки», - повідомив керівник Департаменту охорони здоров’я.

Також він зауважив, що наразі розглядається проєкт щодо створення другого реанімаційного відділення у дорослій інфекційці. Воно буде розраховане на 20 ліжок.

«Чекаємо на погодження проєкту, щоб якнайшвидше почати роботи і до осінньо-зимового періоду вже мати готове відділення», - сказав Геннадій Бондарчук.