ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

В обласній інфекційній лікарні створять додаткове відділення реанімаційної допомоги

03 серпня 2020 | 17:04

Для цього вже визначили приміщення, найближчим часом розпочнеться його реконструкція.

Про це повідомив заступник голови ХОДА Тарас Пастух.

«Наявне відділення інтенсивної терапії інфекційки розраховане на 6 ліжок. Сьогодні ми розгорнули там вже 12 ліжок. Зрозуміло, що в таких умовах медичним працівникам вкрай важко працювати. Тому найближчим часом ми почнемо реконструкцію одного з відділень лікарні для збільшення можливості приймати важких хворих», - розповів заступник голови ХОДА.

За словами директора інфекційки Павла Нартова, потік пацієнтів з коронавірусною хворобою не зменшується. Лікарня практично весь час переповнена.

«Потреба розширяти відділення інтенсивної терапії є. Ми виділили приміщення і разом з обласною адміністрацією вирішуємо питання щодо проєкту реконструкції», - зауважив директор закладу.

На сьогодні в лікарні, яка розрахована на 240 ліжок, перебувають 238 хворих.

«На вихідні кількість хворих завжди більша, тому що ми не виписуємо тих, хто одужав. Але в принципі постійно до 240 хворих ми на себе беремо», - уточнив Павло Нартов.

У зв’язку зі збільшенням випадків коронавірусної хвороби на Харківщині обласна адміністрація вимагає від органів поліції суворіше контролювати дотримання протиепідемічних заходів.

«Ми в п’ятницю провели засідання комісії з техногенної та екологічної безпеки – і залишили всі карантинні заходи в області. Також вимагаємо від поліції посилити роботу в місцях скупчення людей та в транспорті. Тому що багато людей звертаються щодо того, що пасажири в транспорті вже забули про масковий режим. При цьому при виявленні хворих більшість з них говорять, що скоріш за все заразилися у метро, супермаркеті чи маршрутці», - зазначив Тарас Пастух.

При цьому він наголосив на тому, що загальна летальність від хвороб у цьому році в області є меншою, ніж у попередні роки.

«Ми не маємо статистики в розрізі діагнозів, але загальні цифри говорять про те, що смертність є меншою. Сьогодні люди не займаються самолікуванням, бо є значно більше страху. Вони звертаються до лікарів, набагато швидше виявляють хвороби і отримують відповідне лікування. Це ще один сигнал про те, що не треба займатися самолікуванням. Потрібно звертатися за професійною допомогою», - підкреслив заступник голови ХОДА.

Також він повідомив про те, що вже на цьому тижні медичні працівники закладів області, які перехворіли на COVID-19, почнуть отримувати виплати з обласного бюджету.

«З цього тижня керівники медзакладів вже можуть подавати документи. 11 пакетів вже подано, наприкінці тижня буде перше засідання комісії, і вже на цьому тижні будуть перші виплати. Хочу заспокоїти медпрацівників: функція комісії – перевірити наявність всіх документів. Комісія не буде проводити жодних розслідувань та перевірок. Є всі документи – комісія буде приймати позитивне рішення», - наголосив Тарас Пастух.

На даний час на COVID-19 перехворіли 392 медпрацівники Харківщини.

Теги: обласна лікарня пастух

Версія для друку Поділиться:


Вверх