ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Олексій Кучер ознайомився з роботою Зміївської ТЕС

25 липня 2020 | 13:26

Олексій Кучер ознайомився з роботою Зміївської ТЕС

Наскільки готова одна з найбільших електростанцій країни до опалювального сезону, голова ХОДА перевірив у рамках робочої поїздки до Зміївського району 25 липня.

З 2017 року Зміївська ТЕС першою в Україні перейшла з дефіцитного енергетичного вугілля антрацитових марок на використання вугілля газової групи українського видобутку, що є вкрай важливим проєктом у підвищенні енергонезалежності й енергобезпеки не тільки Зміївської ТЕС, а й усієї об'єднаної енергосистеми України.

Наразі на станції проводять комплекс будівельно-монтажних робіт з технічного переоснащення систем подачі, приготування та спалювання антрацитового палива з переводом котлоагрегатів на використання вугілля марки «Г» і «ДГ». На початок 2019 року на Зміївській ТЕС три енергоблоки – 2-й, 5-й та 6-й переведені на спалювання вугілля газової групи.

«Це найбільше підприємство, яке знаходиться на території району. Масштаби його вражають. Тут працюють понад 2000 працівників, середня заробітна плата є досить високою – 18 тис. грн. Це майже удвічі більше, ніж середня заробітна плата по регіону. Ми бачимо, що працівники живуть своєю роботою, багато чого робиться для селища Слобожанське, де розташована станція», - зазначив Олексій Кучер.

«Основний вид діяльності в нас - це виробництво електроенергії. А також теплопостачання, водопостачання, водовідведення нашого селища Слобожанське. Зараз ми селище забезпечуємо гарячою водою. По тепломережі ще в травні всі дефекти усунули в рамках підготовки до зими», - розповів директор ТЕС Сергій Плотніков.

Встановлена проєктна потужність Зміївської ТЕС - 2 400 МВт. На даний час її встановлена електрична потужність складає 2 270 МВт. Обсяг виробництва електроенергії за І квартал 2020 року склав 972,526 млн кВт/г.

«У нас зараз усі 10 блоків - у робочому стані. У 2019 році ми після 4-річного простою включали всі блоки в роботу. На даний час працюємо одним блоком - 2-м, навантаження 130 МВт. Зауважень по роботі немає. У резерві в нас знаходяться 1-й, 3-й, 4-й, 8-й, 9-й і 10-й блоки. 7-й - у консервації, 5-й - у поточному ремонті», - уточнив Сергій Плотніков.

На даний час запас вугілля на станції становить 211 тис. тонн, з них 20 тис. тонн - антрацитової групи.

Фото

Теги: кучер робоча поїздка зміїв тес

Версія для друку Поділиться:


Вверх