ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У Сахновщинському районі вже зібрали 63% ранніх зернових

22 липня 2020 | 18:30

З роботою сахновщинських підприємств АПК ознайомився голова ХОДА Олексій Кучер у ході робочої поїздки 22 липня.

На даний час господарства Сахновщини зібрали понад 62 тис. тонн ранніх зернових. Завдяки сприятливим погодним умовам урожайність у районі цього року вища, ніж торік. Так, на даний час урожайність озимої пшениці в середньому становить 48,6 ц/га, ячменю – 44,8 ц/га. Збільшено також посівні площі під зерновими, тож цього року в районі очікують зібрати більший урожай, ніж торік.

Перебуваючи в районі, Олексій Кучер відвідав найбільше місцеве приймальне підприємство - Сахновщинський елеватор, який належить Державній продовольчо-зерновій корпорації України.

Елеватор був заснований у 1939 році, а у 1975 році - реконструйований і зданий в експлуатацію. Сьогодні підприємство має сертифіковану лабораторію та працює з такими культурами як пшениця, кукурудза, ячмінь, соняшник і рапс.

«Потужність елеватора становить 124,4 тис. тонн. Для зберігання ми використовуємо бетонні силоси на 70 тис. тонн та навал на 52,4 тис. тонн. Потужність автозавантаження на елеваторі становить 3600 тонн на добу, а залізничного завантаження – 1710 тонн на добу. Ми маємо вихід до станції «Сахновщина» Південної залізниці», - розповів директор підприємства Микола Донцов.

Також Олексій Кучер ознайомився з роботою агрофірми «Прогрес». На підприємстві працюють понад 100 робітників, середня заробітна плата становить 8,5 тис. грн.

Агрофірма має 2300 га землі. Цього року на полях підприємства посіяли 900 га озимої пшениці, 380 га кукурудзи, 500 га соняшнику, 150 га ячменю. Ячмінь уже зібрали. Урожайність його склала понад 40 ц/га. Урожайність озимої пшениці на даний час в господарстві становить понад 43 ц/га.

Також тут вирощують кормові культури, оскільки агрофірма займається і тваринництвом.

Фото

Теги: кучер сахновщина елеватор жнива

Версія для друку Поділиться:


Вверх