ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

У ХОДА відбулось перше засідання обласної науково-координаційної ради

20 липня 2020 | 18:54

Під час заходу визначили основні напрямки роботи новоствореного органу, затвердили регламент його діяльності та структуру.

Відкриваючи захід, голова ХОДА Олексій Кучер відзначив, що питання створення науково-координаційної ради постало після його зустрічі з науковцями Харківської області в лютому цього року.

«Під час тієї зустрічі ми всі погодились, що нам необхідні зміни в науці та вищій освіті. Ми маємо потенціал - ми весь час про це кажемо, маємо висококласних фахівців, науковців. Харківську область відзначають в Україні як потужний науковий центр. Але при цьому ми досить слабо рухаємося вперед. Я хочу, щоб ми реально визначили шляхи та пріоритетні напрямки роботи та працювали всі разом», - сказав керівник області.

Він запевнив, що зі свого боку надасть підтримку у вирішенні питань, які порушуватимуть науковці регіону, в першу чергу – виводячи їх на національний рівень.

«Я як ніхто зацікавлений, щоб ми порушували актуальні для регіону питання та просували до найвищих владних кабінетів», - підкреслив Олексій Кучер.

Голова Північно-Східного наукового центру НАН України Володимир Семиноженко відзначив, що, окрім роботи з визначених секцій, рада «повинна мати ідеологічне навантаження щодо стратегії розвитку економіки, яка характерна для Харкова та є наукомісткою економікою». Він наголосив, що зараз міжгалузева координація в державі знаходиться на низькому рівні, і Харківщина може показати приклад такої взаємодії.

Під час засідання науково-координаційної ради визначили її напрямки роботи, регламент та структуру. Так, рада містить наступні секції: розвитку інформаційних та комунікаційних технологій, проблем екологічної безпеки, енергетичної безпеки та енергоефективності, продовольчої безпеки, розвитку приладобудування, машинобудування, загальних проблем сталого розвитку, правового забезпечення інноваційного розвитку, розвитку освітнього потенціалу, розвитку фармацевтичної та суміжних галузей, медико-біологічних проблем. Склад ради її учасники домовились розширити, у першу чергу, залучивши до неї молодих вчених.

«У нас буде певний план зустрічей, але хотілося б, щоб наша координаційна рада була гнучкою: якщо є якісь нагальні серйозні проблеми, щоб ми мали можливість збиратися одразу та вирішувати їх. Я хочу, щоб ми в хорошому сенсі слова дістали всіх у Києві, щоб Харківська область у всіх асоціювалася з таким потужним двигуном, який хоче змінити в позитивному руслі ситуацію в науці та вищій освіті», - підсумував Олексій Кучер.

Фото

Теги: кучер науковці координаційна рада

Версія для друку Поділиться:


Вверх