Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Правоохоронці перевірять як витрачались кошти при будівництві Богодухівського сміттєреробного підприємства

Правоохоронці перевірять як витрачались кошти при будівництві Богодухівського сміттєреробного підприємства

Голова ХОДА Олексій Кучер ознайомився з роботою комплексу з управління комунальними відходами у ході робочої поїздки на Богодухівщину.

Керівництво комплексу доповіло про стан, в якому зараз знаходиться підприємство: наразі тут обладнано одну сортувальну лінію та котлован для відходів. Виходячи з ситуації, що склалася, керівник області ініціюватиме проведення аудиту з метою перевірки використання коштів попередніми підрядниками.

«Чому я прийняв рішення відвідати цей сміттєпереробний завод? Тому що з аналізу витрачених коштів стало відомо - перший транш, який був виділений, становить 50 млн. Тут навіть без аудиту зрозуміло, що кошти були витрачені з розтратою, - зазначив Олексій Кучер. -  Я порушу це питання на найближчій нараді з правоохоронцями, нам необхідно буде з’ясувати - куди саме ці кошти пішли і, власне, завершити ті роботи, які були розпочаті. Такий завод з перероблення ТПВ нам вкрай необхідний. Їх на території області планували побудувати 4, але вони залишились недобудованими».

За словами керівництва комплексу, через скрутний фінансовий стан працівники перебувають у відпустці без збереження заробітної плати. Підприємству не вистачає техніки та обладнання.

«Сьогодні ми працюємо у двох напрямках: над виділенням коштів, щоб підприємство могло закупити техніку та обладнання, і друге - це питання виділення земельної ділянки для будівництва трансформаторної підстанції для електропостачання», - відзначив Олексій Кучер.

Згідно з робочим проєктом для виконання технологічних операцій комплексу потрібні: бульдозер гусеничний, автосамоскид, фронтальний навантажувач, поливомийна машина, три сміттєвози, сортувальна лінія, інструменти для роботи зі сміттям, пресувальне обладнання, магнітний та електродинамічний сепаратори та інше.

«Наразі нам не вистачає потужностей, адже якщо раніше сміття везли тільки з міста Богодухова, то зараз - із сусідніх районів та сіл. Нам потрібна техніка і ще одна сортувальна лінія», - повідомили на підприємстві. 

Після завершення першого етапу будівництва буде розпочато будівництво другого пускового комплексу, що передбачає створення додаткової захисної зони озеленення та майданчика складування ТПВ з системою дренажу.