Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У керівництва «Укроборонпрому» є два тижні, аби виконати свої обіцянки щодо ХАЗу. Олексій Кучер

У керівництва «Укроборонпрому» є два тижні, аби виконати свої обіцянки щодо ХАЗу. Олексій Кучер

Про це голова ХОДА повідомив під час зустрічі з колективом Харківського державного авіаційного виробничого підприємства 8 липня.

Очільник області зазначив, що питання розвитку авіаційної галузі, зокрема, функціонування ХАЗу порушили на першому в історії країни Всеукраїнському з’їзді авіабудівників, що відбувся в Харкові 27 червня. Тоді Олексій Кучер отримав інформацію, що протягом місяця будуть підписані контракти на виготовлення Харківським авіазаводом 13 літаків.

«Виходячи з того, яким чином буде вирішено питання щодо перерахування грошей, укладання контрактів, ми далі реагуватимемо на поведінку «Укроборонпрому», - сказав Олексій Кучер.

Голова ХОДА зазначив, що це питання він обговорював не тільки з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем, а й особисто з Президентом України Володимиром Зеленським.

«Потужним кроком після з’їзду авіабудівників стало створення нової посади віцепрем’єра, який буде відповідати за авіацію», - зазначив Олексій Кучер.

За інформацією генерального директора Харківського державного авіаційного виробничого підприємства Сергія Задорожного, заборгованість по зарплатах підприємства сягає 50% від заборгованості з виплати заробітної плати в області. Працівники Харківського авіаційного заводу отримали заробітну плату за вересень 2019 року.

«По першому півріччю ми виконали фінплан всього на 21%, що нікого не задовольняє. Є цьому і об'єктивні причини, і, перш за все, ці причини пов'язані з карантином, - сказав Сергій Задорожний. - Щодо заробітної плати, то ви знаєте, що на тому тижні ми закрили вересневу, зараз очікуємо надходження коштів з Єгипту».

Керівник підприємства зазначив, що на сьогодні одне з основних завдань підприємства – реалізація двох літаків АН-140, та без підтримки держави це питання вирішити неможливо.

«Це два літаки, які можна реалізувати. Якщо буде замовлення найближчим часом, ми можемо отримати близько пів мільярда гривень. Зрозумійте, що це - одразу погашення всієї заробітної плати, та залишаються кошти для операційних потреб», - зазначив Олексій Кучер.

Також керівник області відзначив, що вчергове відправив листа до Канади в провінцію Квебек, де з 2016 року тривають переговори щодо замовлень для Харківського авіаційного заводу.

«Потужний крок відбувся після того, як Президент поспілкувався з керівництвом Канади - паном Трюдо, - звернувся керівник області до колективу. - Питання цього замовлення теж обговорювалось. У мене саме на це замовлення є більші сподівання, і, повірте: як керівництво області, так і керівництво держави робить все, щоб це замовлення відбулось».

На завершення зустрічі голова ХОДА звернувся до колективу з проханням створити робочу групу з працівників ХАЗу, разом з якими він зустрінеться з керівництвом «Укроборонпрому».

«Нам необхідно почекати ще два тижні. Після цього я хочу, щоб костяк колективу визначився - 10-15 осіб, я готовий очолити цю робочу групу, - сказав Олексій Кучер. – Нам необхідно, щоб «Укроборонпром» закріпив по кожному пункту плану виведення підприємства з кризи відповідальну особу та позначив конкретні строки».