Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

До збирання врожаю на Харківщині залучать близько 3000 одиниць техніки

До збирання врожаю на Харківщині залучать близько 3000 одиниць техніки

Загалом у регіоні розраховують зібрати 2,9 млн тонн ранніх зернових та зернобобових культур. Жнива вже розпочалися в південних районах.

«Середня урожайність цього року очікується близько 40,7 центнера з гектара – це на 1,6 ц/га більше, ніж торік. Це поки що дані попередньої оцінки, - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер. - До збирання ранніх зернових культур планується залучити близько 2864 одиниць зернозбиральних комбайнів. Зберігання зерна здійснюватимуть 56 хлібоприймальних підприємств загальною місткістю 2 млн 661 тисяча тонн».

До жнивної кампанії вже долучилися Балаклійський, Зміївський, Красноградський, Первомайський та інші райони області. Масове збирання розпочнеться 7 – 10 липня.

Олексій Кучер наголосив на необхідності суворо дотримуватися правил протипожежної безпеки під час збирання врожаю, адже в області вже мала місце пожежа на одному з полів, під час якої було знищено 22 га пшениці.

«Пожежа точно відбулась через підпал, тому що вогонь почався із середини поля. Зрозуміло, що це не просто хтось їхав повз. Для ліквідації можливих пожеж на полях та в місцях перероблення врожаю в районах області створено 100 добровільних пожежних формувань, понад 450 осіб», - повідомив керівник області.

Довідка. Посівна площа ранніх зернових та зернобобових культур в Харківській області - 703 тис. га. У тому числі по культурах:

- озима пшениця  – 524,4 тис. га;

- озимий ячмінь – 13,8 тис. га;

- озиме жито – 3,4 тис. га;

- яра пшениця – 5,9 тис. га;

- ярий ячмінь – 128,9 тис. га;

- овес – 6,2 тис. га;

- горох – 20,4 тис. га.