Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

У Наталинській школі будують новий двоповерховий корпус зі спортивною та актовою залами

У Наталинській школі будують новий двоповерховий корпус зі спортивною та актовою залами

Також у новій будівлі розміщуватимуться чотири класні кімнати та інші обслуговчі приміщення.

Проєкт реконструкції ЗОШ у селищі Наталине Красноградського району реалізується в рамках програми Президента України «Велике будівництво».

Він передбачає капітальне відновлення наявної будівлі школи та добудову нового корпусу. Його реалізація дозволить організувати в закладі навчання в одну зміну, адже до цього 350 учнів Наталиного були вимушені розпочинати заняття в різний час.

«Реконструкція нашої школи – це давня мрія не одного покоління мешканців Наталиного. Ми намагалися добудувати школу наприкінці 90-х років минулого сторіччя, але змінилася економічна ситуація, і ми зупинилися в нульовому циклі, - розповіла голова Наталинської ОТГ Віолетта Боровська. –  Створивши об’єднану громаду у 2017 році, ми виготовили проєкт добудови школи з реконструкцією. І зараз, нарешті, завдяки допомозі держави, маємо змогу добудувати школу. Ми повинні були завершити нашу реконструкцію у 2021 році. Але завдяки президентській програмі «Велике будівництво» ми на 1 рік скорочуємо терміни - і завершимо роботи вже до кінця 2020 року».

Як розповіла директорка школи Олена Гаврилова, будівництво нового корпусу дозволить не тільки створити відповідні умови для навчання школярів, а й забезпечить активний відпочинок для усіх мешканців Наталиного. Актовою та спортивною залами зможуть користуватися дорослі – у вечірній час. Для цього проєктом передбачені окремі входи до приміщень.

«Річ у тому, що на території населеного пункту немає Будинку культури, і всі культурні заходи проводилися в школі - у рекреаційному відділенні першого поверху. В новій актовій залі на 120 місць ми зможемо проводити концерти та культурні заходи для всіх мешканців. Спортивну залу також зможуть відвідувати всі охочі до занять спортом. Це не просто добудова школи - це створення освітньо-культурного центру», - зазначила Олена Гаврилова.

Наразі будівельні роботи на об’єкті виконуються відповідно до графіків – як з будівництва нового корпусу, так і з відновлення старого.

«У наявній будівлі виконується утеплення фасаду та капітальний ремонт внутрішніх приміщень. Наразі на другому поверсі виконується фінішне оздоблення. До робіт на першому поверсі плануємо взятися з наступного місяця. Це також буде повний ремонт з демонтажем старої та влаштуванням нової підлоги, заміною внутрішніх мереж, системи опалення, електромереж тощо», - розповів директор підрядної організації Валерій Дудка.

Щодня на об’єкті працюють 40-50 будівельників. Завершити всі роботи заплановано до кінця року. Утім, підрядник говорить, що такими темпами більшу частину робіт виконають вже до початку нового навчального року – і діти розпочнуть заняття у нових умовах.

«Зараз ми використовуємо карантинні заходи і відсутність дітей у школі, щоб максимально швидко працювати. Маємо своєчасне фінансування – і від державного фонду регіонального розвитку, і з обласного бюджету, і від територіальної громади. Цей об’єкт - яскравий приклад ефективної співпраці всіх гілок влади та місцевого самоврядування. А також це яскравий приклад того, що розвиток держави не зупиняється, незважаючи на карантинні заходи», - зазначив голова Красноградської РДА Олександр Кайдаш.