Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Ми відстоюємо перспективний план, який задовольнить людей. Олексій Кучер

Ми відстоюємо перспективний план, який задовольнить людей. Олексій Кучер

Це голова ХОДА заявив під час брифінгу 7 травня.

Керівництво області відстоює позиції 4-х громад Харківщини, щодо формування яких на рівні Києва були внесені зміни.

«Харківська обласна адміністрація зробила все вже для того, аби той перспективний план, який ми подали, був затверджений, - сказав Олексій Кучер. - Я хотів би зазначити, що я - на боці людей. Я відстоюю перспективний план, поданий мною. Для цього я власне і перебував у місті Київ 4 травня. Зустрічався з головою відповідного комітету Верховної Ради України. Ми вирішували це питання, сподіваюсь, що ми досягли спільної позиції. І перспективний план, який задовольнить жителів, буде затверджений Кабінетом міністрів. Для нас це дуже важливо».

Також голова ХОДА зазначив, що не допустить жодних маніпуляцій щодо процесів децентралізації на території Харківської області.

«Перспективний план, скажіть, чому так довго затримувався? Чому процеси децентралізації гальмувались? Я вважаю, що ми повинні ставити питання тим особам, які як раз були причетні до цих процесів, штучно гальмували їх, а тепер спекулюють та політизують їх», - наголосив Олексій Кучер.

Довідка. Проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Харківської області» двічі надходив на погодження до ХОДА – 27 лютого та 6 березня 2020 року. Обидва рази проєкти були погоджені облдержадміністрацією без зауважень, оскільки у вказаних проєктах розпоряджень склад ОТГ повною мірою відповідав редакції, що була спрямована на розгляд Кабінету Міністрів України листом від 7 лютого 2020 року.

10 квітня 2020 року за ініціативи Мінрегіону відбулась узгоджувальна онлайн-нарада з питання врегулювання розбіжностей щодо проєкту Перспективного плану формування територій громад Харківської області. За підсумками онлайн-наради обласною державною адміністрацією листом від 14 квітня 2020 року № 01-47/3110 на адресу Мінрегіону спрямовано протокол узгодження позицій щодо проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Харківської області». У протоколі ОДА наполягала саме на тій конфігурації проєктних ОТГ, що була погоджена обласною державною адміністрацією листом від 12 березня 2020 року № 01-47/2234.