Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська область може підписати договір про співпрацю з німецькою землею Північний Рейн-Вестфалія

Харківська область може підписати договір про  співпрацю з німецькою землею Північний Рейн-Вестфалія

Це та інші питання посткарантинного розвитку міжнародних відносин Харківщини та Німеччини обговорили голова ХОДА Олексій Кучер і Надзвичайна та Повноважна Послиня Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен. Зустріч відбулась в онлайн-режимі.

Говорячи про перспективи виходу України та, зокрема, Харківщини з карантину, Олексій Кучер зупинився на перспективах розвитку міжнародних відносин та промисловості, зокрема - аерокосмічної галузі. Керівник області нагадав, що на початку року на рівні керівництва країни підтримали харківську ініціативу щодо спільної участі українських підприємств аероспейсу в міжнародній аерокосмічній виставці ILA. Захід мав відбутися в Берліні у березні, але через пандемію коронавірусу виставку перенесли на наступний рік.

«Усі наші провідні підприємства галузі готувалися, щоб зробити на цій виставці один стенд і продемонструвати свої потужності. Цю галузь потрібно виводити на новий рівень. Нещодавно Президент виступав з ініціативою створення вітчизняної компанії-авіаперевізника. Я запрошував на нараду щодо розвитку галузі наших виробників, які пов’язані з авіабудуванням, представників відповідного комітету Верховної Ради. Ми маємо наміри відновлювати галузь», - зазначив Олексій Кучер.

Він також повідомив, що питання співпраці в цьому напрямку обговорював з делегацією землі Північний Рейн-Вестфалія, яка відвідувала Харківщину в березні. Цей регіон Німеччини з нашою областю ріднить саме схожість структури промислового виробництва, зокрема, наявність потужних авіаційних кластерів.

Для більш плідної співпраці Олексій Кучер запропонував укласти угоду про співпрацю між німецьким регіоном та нашою областю.

«Ми із задоволенням приймали вашу делегацію вже двічі. У березні я особисто спілкувався з ними. Я прошу вас підтримати нашу пропозицію щодо підписання угоди між нашими регіонами. Для обміну досвідом, для економічної підтримки - це дуже важливо. Такі потужні аерокосмічні кластери, які є у вас, – це той досвід, якого ми потребуємо», - звернувся голова ХОДА до Анки Фельдгузен.

Послиня Німеччини підтримала цю пропозицію.

«Я із задоволенням передам колегам, що ви зацікавлені у співпраці. Ми зможемо реалізувати ці плани, коли карантинні заходи завершаться», - сказала Анка Фельдгузен.

Також Олексій Кучер подякував Німеччині за допомогу, яку вона надає нашій країні у зв’язку з пандемією COVID-19. Говорячи про перспективи завершення карантину в Європі, Анка Фельдгузен зазначила, що при збереженні наявних тенденцій є сподівання, що вже в кінці травня найважчий період пандемії завершиться.