Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині обстежують сім’ї, до яких на період карантину повернулися діти з інтернатних закладів

На Харківщині обстежують сім’ї, до яких на період карантину повернулися діти з інтернатних закладів

Як контролювати умови, в яких перебувають такі діти вдома, обговорили у ході всеукраїнської селекторної наради.

Захід пройшов під головуванням Міністерки соціальної політики України Марини Лазебної 23 квітня. Від Харківської області у нараді взяв участь заступник голови ХОДА Євгеній Грицьков.

Марина Лазебна наголосила на тому, що під час карантину діти з інтернатних закладів системи освіти повернулися додому, в тому числі і в сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

«У країні є випадки, коли ми вимушені вилучати дітей з родин, до яких вони повернулися. Ми не знімаємо з себе відповідальності. Усі ці сім’ї мають бути обстежені, ми повинні перевірити, що в них відбувається, щоб діти не піддавалися загрозі», – сказала міністерка соціального захисту.

У Харківській області після запровадження карантину до своїх родин повернулися 3358 дітей.

«Вони перебували у різних закладах інтернатного типу, серед яких - заклади для дітей з певними захворюваннями, для обдарованих дітей, спортивні, військові тощо. Але серед них є й діти, родини яких перебувають у складних життєвих обставинах. Тому зараз ми проводимо обстеження всіх цих родин, щоб розуміти, у яких умовах перебувають діти», - розповіла начальниця обласної служби у справах дітей Ольга Шевченко.

На даний час моніторинг вже проведено щодо 923 дітей, з них 29 перебувають у складних життєвих обставинах.

«Ця робота продовжується. Ми проводимо її спільно з органами місцевого самоврядування, районними адміністраціями. Сім’ям, які опинилися у складних обставинах, надається допомога – як консультативна, так і матеріальна. До цього залучаються, у тому числі, й громадські організації», - уточнила Ольга Шевченко.

За її інформацією, за час карантину в області було вилучено з сімей 8 дітей. Вони перебувають у центрах соціально-психологічної реабілітації дітей.