Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Харківська область отримала 11 апаратів ШВЛ

Харківська область отримала 11 апаратів ШВЛ

Нову техніку придбано коштом обласного бюджету.

«Ми передали обласній клінічній лікарні 11 апаратів для штучної вентиляції легень. З них 6 - стаціонарні апарати виробництва США, які залишаються тут, в інфекційних лікарнях, і далі буде визначено, яка кількість залишається в дорослій, яка передається в дитячу. Але основне навантаження зараз покладається на саме дорослу інфекційну лікарню, тому більшість точно залишиться тут. Ще 5 апаратів німецького виробництва – портативні. Вони будуть передані для встановлення в каретах «швидкої допомоги», - повідомив голова ХОДА Олексій Кучер.

Він також наголосив, що область отримає ще ШВЛи, у тому числі придбані за небюджетний кошт.

«Ми займаємось вирішенням цього питання постійно. Зараз великі потреби в цих апаратах по всьому світу: за них конкурують навіть не міста чи регіони, а держави між собою. Держави купують цілі заводи в Китаї для того, щоб виробляти ШВЛ-апарати для своїх громадян», - відзначив голова ХОДА.

Директор КНП «Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня» Павло Нартов повідомив, що реанімаційне відділення закладу розраховано на 6 ліжок, зараз у ньому знаходяться 2 людини – одна з підтвердженим захворюванням на СOVID-19, інша – з підозрою на коронавірус. Обидва пацієнти – не на апаратах ШВЛ.

«Якщо хворих буде більше, реанімаційне відділення розширимо до 12 ліжок. У нас є 4 бокси, в кожному буде по 3 апарати ШВЛ і 3 ліжка», - розповів Павло Нартов.

Під час відвідування обласної інфекційної лікарні Олексій Кучер також з’ясував у директора Павла Нартова інформацію про поточні потреби закладу. Директор КНП «Харківська обласна клінічна інфекційна лікарня» повідомив, що наразі заклад забезпечений усім необхідним, запаси постійно поповнюються – у тому числі за спонсорської допомоги.