ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» у два рази

15 квітня 2020 | 14:40

Уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» у два  рази

Крім того, програму розширено пакетом антикризових заходів для мікро- та малого бізнесу.

Такий результат доопрацювання прийнятої 18 березня постанови КМУ «Порядок надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікропідприємництва та малого підприємництва», які на засіданні уряду 15 квітня представив Міністр фінансів Сергій Марченко.

По-перше, розширено коло суб'єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за цією програмою. Тепер подавати заявки на кредит за умовами програми “Доступні кредити 5-7-9%” можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 мільйонів гривень (було - до 50 мільйонів гривень).

По-друге, збільшується максимальна сума кредиту з 1,5 мільйона гривень до 3 мільйонів гривень.

По-третє, розширюється перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на придбання нежитлової нерухомості без права передачі її третім особам; придбання обʼєктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних з реалізацією субʼєктом підприємництва інвестиційного проєкту;  поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більш ніж 25% від загальної вартості інвестиційного проєкту, що фінансується за кредитний кошт.

Також доопрацьовано умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», щоб поширити її дію на той бізнес, що вже має кредити. Це дозволить зменшити боргове навантаження на мікро- та малих підприємців, а також розширить їх доступ до джерел поповнення обігових коштів. Зокрема, йдеться про провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, медичних виробів та обладнання; фінансування обігових коштів для зарплати, оренди, комунальних і охоронних послуг, збереження робочого стану обладнання, сировини та матеріалів.

Суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням пільгових кредитів у рамках антикризових заходів до скасування карантину плюс 90 днів після такого скасування. Також держава надає можливість отримати відтермінування з повернення кредиту, наданого на антикризові заходи, але не більш, ніж на дев’ять місяців.

Важливо: кредити за новими правилами мікро- та малий бізнес зможе отримати одразу після внесення Радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до Програми “Доступні кредити 5-7-9” та оновлення угод Фонду з банками, що надають кредити.

Теги: доступні 5-7-9 уряд кредити

Версія для друку Поділиться:


Вверх