Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Завод імені Малишева вдвічі збільшив обсяги виробництва

Завод імені Малишева вдвічі збільшив обсяги виробництва

У першому кварталі 2020 року на заводі виготовили 26 танкових двигунів.

«Аналіз роботи підприємства в першому кварталі 2020 року у порівнянні з показниками аналогічного періоду 2019 року продемонстрував, що за перші три місяці нам вдалося забезпечити зростання обсягу товарної продукції в розмірі 211%. Якщо у січні-березні минулого року обсяг товарного випуску продукції на заводі Малишева становив близько 142 млн грн, зараз показники дорівнюють 301 млн грн», – повідомив директор ДП «Завод ім. В.О. Малишева» Василь Крилас.

Зокрема, цього року на заводі Малишева виготовлено 26 танкових двигунів. У січні – 6, у лютому та березні підприємство випускало по 10 двигунів щомісяця.

Усього у першому кварталі поточного року реалізовано продукції на 326 млн грн, що на  68% більше, ніж за аналогічний квартал минулого року (193 млн грн - у 2019-му).

Як зазначив Василь Крилас, попри введений у державі карантин, завод Малишева повністю виконав запланований обсяг робіт та продукції в рамках контрактних зобов’язань.

За словами директора з виробництва ДП «Завод імені В.О. Малишева» Германа Сметаніна, зараз завод поступово завантажує виробничі потужності, в першу чергу - агрегатного виробництва. Після підписання нових контрактів у рамках державного оборонного замовлення на наступні роки завод Малишева здатен буде не тільки утримати показники товарного випуску військової продукції, але й збільшити їх.

«Найближчим часом ми плануємо відвантажити чергову партію техніки для Міністерства оборони України. Мова йде про партію модернізованих БМ «Булат». Крім того, завод завершить виробництво корпусів БТР-4 для ХКБМ. Філія з випуску двигунів також виготовлятиме щомісяця 10 двигунів згідно із затвердженим графіком», – повідомив директор з виробництва.

Вийти на такі показники вдалося завдяки правильним управлінським рішенням, вважає генеральний директор концерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус.

«Наприкінці минулого року за результатами відкритого конкурсу ми змінили керівництво заводу. У чіткій координації з Укроборонпромом нова команда запровадила ринкові підходи до організації виробничих процесів, контроль за кількістю та якістю продукції», - зазначив Айварас Абромавичус.

Довідка. БТР-4 – потужна бойова колісна машина, яка з перших днів війни на сході країни успішно використовується українським військом та неодноразово доводила свою високу ефективність на полі бою. Виготовлення корпусів легкоброньованої техніки на "ЗІМ"  – відносно новий виробничий напрямок, який підприємству вдалося успішно освоїти. Завод зберіг кадровий потенціал, тож на сьогодні у спеціалізованих цехах підприємства працюють бригади з великим досвідом зварювання броні.

БМ "Булат" – основний танк, який використовується в танкових військах країни. Ця бойова машина – глибока модернізація Т-64Б. Протягом останніх 3 років на ДП "Завод імені В.О. Малишева" відремонтували та передали до української армії понад півсотні БМ "Булат". Машини відновлені після пошкоджень у зоні ведення бойових дій на сході держави. Фахівці "ЗІМ" не тільки відремонтували військову техніку, а й здійснили серйозну модернізацію для надання бойовим машинам нових, більш удосконалених тактико-технічних характеристик.