Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Найближчим часом область отримає понад 20 апаратів ШВЛ та партію ПЛР-тестів на COVID-19

Найближчим часом область отримає понад 20 апаратів ШВЛ та партію ПЛР-тестів на COVID-19

Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер під час відвідування Харківського обласного лабораторного центру 8 квітня.

«Нами вже підписані договори й найближчим часом ми отримаємо 11 нових апаратів штучної вентиляції легень. Крім того, ми чекаємо ще на 10 апаратів, які повинні надійти від Фонду Ріната Ахметова та футбольного клубу «Шахтар». Ще близько 8 апаратів отримаємо від різних бізнесменів: хтось придбає 2, хтось – 3, хтось - по одному», - розповів керівник області.

Він відзначив, що зараз проблеми із закупівлею апаратів ШВЛ є в усьому світі, адже через пандемію COVID-19 попит на це обладнання суттєво зріс. «На них черга, держави навіть змагаються, щоб отримати ту чи іншу партію апаратів ШВЛ», - сказав голова ХОДА.

Також Олексій Кучер проінформував, що скоро на Харківщину надійде чергова партія ПЛР-тестів - від Офісу Президента України. Після цього Харківщина матиме запас для проведення близько 15 тисяч ПЛР-досліджень. При цьому й зараз ПЛР та експрес-тестів у області достатньо. За інформацією директорки ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗ України» Любові Махоти, наприкінці березня установа отримала 53 тест-системи на 96 досліджень кожна (тобто має можливість провести понад 5000 досліджень методом ПЛР).

«Тестів достатньо. Ніхто штучно не гальмує тестування, - запевнив Олексій Кучер. – Адже ми найбільше зацікавлені в тому, щоб хвора особа була виявлена та поміщена на самоізоляцію або на стаціонарне лікування, щоб не розповсюджувала цю хворобу».