ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Цього року на Харківщині збудують сонячну електростанцію потужністю 8 МВт

03 квітня 2020 | 12:42

Наразі в області діють вже три сонячні електростанції, які загалом дають понад 10 МВт електроенергії.

З роботою однієї зі станцій, яка розташована поблизу Мерефи Харківського району, ознайомився голова ХОДА Олексій Кучер у ході робочої поїздки 3 квітня.

«Це перша на Харківщині сонячна електростанція. На даний час в області реалізовано ще два проєкти, дві електростанції ведені в експлуатацію нещодавно. Вони для Харківщини важливі з багатьох моментів. По-перше, тому що це енергонезалежність. По-друге, це місцеві бюджети: звісно, що частина податків залишається тут», - сказав голова ХОДА.

Олексій Кучер також підкреслив, що ці інфраструктурні проєкти реалізуються в регіоні внутрішнім інвестором. Три працюючі на даний час станції - це понад 9 млн дол. інвестицій і понад 10 МВт електроенергії.

«Дуже важливо, що саме внутрішній інвестор бере на себе таку відповідальність і у вкрай нелегкі часи все ж таки інвестує і вводить в експлуатацію такі станції. Ми направлені на розвиток альтернативної енергетики. Про це говорить і Президент, тому що це важливо взагалі для України, адже це енергетична незалежність», - наголосив керівник області.

Як повідомив директор компанії «Солар» групи компаній «АС-груп» Богдан Новіков, на Харківщині, у селищі Борки, планують збудувати ще одну сонячну електростанцію – потужністю 8 МВт.

«Потужність мереф’янської станції - 3,9 МВт. Це дозволяє подати електроенергію для понад 200 домоволодінь Мерефи. Ми запустили ще дві станції у Борках: 2,2 та 4 МВт. Там плануємо в цьому році побудувати ще одну, найпотужнішу станцію, яка дозволить забезпечити електрикою понад 700 домоволодінь регіону», - розповів Богдан Новіков.

Він подякував Олексію Кучеру за допомогу обласної адміністрації на етапі погоджень та введення в експлуатацію електростанцій у Борках.

«Ми вдячні за підтримку області, за позицію Президента щодо того, щоб інвестор заводив подібні проєкти відновлюваної енергетики», - зазначив він.

Олексій Кучер запевнив, що інвестиційні проєкти і надалі матимуть повну підтримку обласної влади.

«Ми запрошуємо усіх інвесторів, які хочуть вкладати гроші у розвиток такої інфраструктури. Все, що треба від влади, - повідомляйте. Ми будемо реагувати швидко, щоб вирішувати всі нагальні питання інвесторів», - сказав голова ХОДА.

Фото

Теги: кучер сонячна електростанція

Версія для друку Поділиться:


Вверх