Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Голова ХОДА перевірив готовність військового шпиталю приймати хворих на COVID-19

Голова ХОДА перевірив готовність військового шпиталю приймати хворих на COVID-19

31 березня Олексій Кучер відвідав Військово-медичний клінічний центр Північного регіону в місті Харків.

Керівник області ознайомився з роботою закладу та передав колективу гуманітарну допомогу – засоби індивідуального захисту, що надійшли у нашу область з Офісу Президента України.

«Зараз ми маємо таку ситуацію, коли окрім зовнішньої війни, є й війна внутрішня – з коронавірусом. Ви – люди військові, й ми бачимо, що готовність у вас стовідсоткова. Я дуже дякую за таку підготовку та за все, що ви робите для військових. Про це знають Президент України Володимир Зеленський, глава Офісу Президента Андрій Єрмак, і зараз Офіс Президента допомагає всім військовим госпіталям. Для вашого закладу було передано гуманітарну допомогу - засоби індивідуального захисту. Будь ласка, використовуйте їх», - звернувся голова ХОДА до керівництва медичного закладу.

Перед входом у госпіталь Олексій Кучер та всі особи, що його супроводжували, пройшли температурний скринінг. Ця процедура зараз є обов’язковою як для відвідувачів, так і для медперсоналу.

«Вранці при вході на роботу замірюється температура, проводиться опитування щодо скарг: чи не має людина ознак гострого респіраторного захворювання. Якщо цих ознак немає, люди йдуть на робочі місця. Командири відділень, начальники підрозділів також контролюють особовий склад. Якщо пацієнт або працівник має підвищену температуру, то він не потрапляє на територію, а одразу відправляється до лікаря-інфекціоніста», - розповів начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону Юрій Подолян.

Він також відзначив, що зараз на лікуванні знаходиться 176 осіб, у тому числі 75 військових, що поступили із зони проведення ООС.

«Зазвичай у госпіталі на лікуванні перебуває близько 400 осіб. З введенням обмежувальних карантинних заходів планові госпіталізації в нас скасовані. Лікування, яке може продовжуватися або амбулаторно, або в домашніх умовах, відбувається через поліклініку вдома. На госпіталізацію поступають тільки пацієнти з невідкладними станами», - роз’яснив Юрій Подолян.

У відділенні невідкладної медичної допомоги госпіталю наразі є 6 апаратів ШВЛ та вся необхідна медична апаратура. До проведення лікування пацієнтів з COVID-19 військові медики готові.

Олексій Кучер звернувся до керівництва медичного закладу з пропозицією інформувати його про будь-які потреби, які виникатимуть. «Усе, що від нас потрібно, ми зробимо й допоможемо вам», - запевнив голова ХОДА.