Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині для боротьби з COVID-19 об'єдналися органи влади, місцеве самоврядування, нардепи та бізнес

На Харківщині для боротьби з COVID-19 об'єдналися органи влади, місцеве самоврядування, нардепи та бізнес

24 березня в ХОДА відбулась спільна нарада за участі голови облдержадміністрації Олексія Кучера, голови облради Сергія Чернова, Харківського міського голови Геннадія Кернеса, президента групи DCH Олександра Ярославського та народних депутатів України.

Відкриваючи захід, керівник області наголосив, що всі присутні об’єдналися заради вирішення питань протидії поширенню COVID-19. Олексій Кучер відзначив, що окрім стану галузі охорони здоров’я, зараз постає велика кількість інших питань. Серед них – питання роботи підприємств та забезпечення сталої ситуації в економіці.

«Найважливіші складові економіки області – це сільське господарство та промисловість. Я хочу, щоб люди знали, що в цих напрямках у нас, не дивлячись ні на що, йде потужна робота. Учора відбулась нарада з керівниками районів, де була поставлена чітка задача контролювати процеси взаємодії з аграріями. Ми також неодноразово зверталися до бізнесу, підприємств та промисловості та говорили, що необхідно переводити якомога більше людей на дистанційну роботу. При цьому ми розуміємо, що дистанційною роботою деякі підприємства не можуть займатися. Тому керівники підприємств критичної інфраструктури, промисловості, соціально відповідального бізнесу взяли на себе відповідальність і зараз забезпечують підвезення працівників на роботу. Ми дякуємо їм за це», - сказав керівник області.

Під час заходу його учасники надали інформацію щодо проведених закупівель для галузі охорони здоров’я. Олексій Кучер відзначив, що 23 березня на Харківщину прибули два вантажі – з тестами на COVID-19, засобами індивідуального захисту тощо. Подробиці щодо вантажу навів Олександр Ярославський.

«Завдання Президента виконано, 2 мільйони сплачено. На них буде придбано 450 тисяч експрес-тестів для Харкова. Спасибі Джеку Ма – вчора в Україну прибуло 50 тисяч тестів. До Харкова потрапила достатня кількість. Тести, які прибули до Харкова - це «золотий стандарт». Таких тестів немає, навіть, у багатьох країн. Ми попросили Джека Ма замовити ще одну партію. Але тих тестів, які прибули до нас, абсолютно достатньо - на 3 місяці вистачить», - відзначив президент групи DCH.

Голова Харківської облради Сергій Чернов додав, що кошти для проведення закупівель необхідного для медичної галузі в обласному бюджеті є.

«Є 48,5 млн грн резервного фонду, є достатнє фінансування галузі охорони здоров’я. На сьогодні в разі необхідності - без проведення пленарних засідань - за погодженням з бюджетною комісією ми таку роботу будемо організовувати в онлайн-режимі: розпорядженням голови ХОДА будуть спрямовуватися відповідні кошти – на зарплату, на підтримку всіх лікарів та медичного персоналу, який буде залучений у боротьбі з COVID-19. Усі депутати обласної ради без виключення - на зв’язку, і ми спільно приймаємо рішення», - сказав Сергій Чернов.

Народний депутат, заступник керівника фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Павло Сушко відзначив: «У боротьбі з пандемією стали єдиною командою Харківська міська рада, ХОДА, обласна рада, бізнес та команда народних депутатів України. Сьогодні кожен на своєму місці повинен самовіддано та відповідально виконувати свою роботу, шукати спільне рішення та допомагати один одному».