ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Аграрії регіону вже засіяли близько 10% запланованих площ

23 березня 2020 | 17:14

Аграрії регіону вже засіяли близько 10% запланованих площ

Завдяки сприятливим погодним умовам цього року посівну кампанію розпочали на два тижні раніше, ніж у 2019-му.

Хід весняно-польових робіт у регіоні обговорили під час селекторної наради в ХОДА 23 березня.

«Третина бюджету області наповнюється сільгоспвиробниками. При всіх тих умовах, у яких ми зараз знаходимося, аграрії працюють. І враховуючи той потужний потенціал, який має наш регіон, розраховуємо на значні результати в цій сфері», - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер.

Він наголосив, що ситуація у сфері агропромислового комплексу регіону – під контролем облдержадміністрації, та запропонував аграріям звертатися безпосередньо до ХОДА, якщо якісь з їх питань не вирішуються на місцях.

Під час селектору про стан озимих та хід польових робіт повідомив заступник директора Департаменту АПР ХОДА – начальник управління соціально-економічного розвитку Євгеній Філатов.

«Завдяки сприятливим погодним умовам цьогорічна посівна кампанія на Харківщині розпочалась на 2 тижні раніше, ніж у минулому році. Усі райони області вже розпочали посівну кампанію ранніх ярих культур: пшениця, ячмінь, овес. Станом на 15 березня було засіяно біля 9,8 % площ від прогнозу – це близько 48,2 тис. га», - повідомив Євгеній Філатов.

За інформацією Департаменту АПР, цього року, зокрема, посіють:

- 144 тис. га ярого ячменю (на 3% менше, ніж у 2019-му);

- 8,1 тис. га ярої пшениці (на 3% більше, ніж торік);

- 32,9 тис. га гороху (на 6% більше);

- 5,2 тис. га вівса (на 4 % більше);

- 5,8 тис. га гречки (на 5 % більше);

- 9,3 тис. га проса (на 23% менше);

- 274 тис. га кукурудзи (на рівні минулого року).

Технічними культурами засіють понад 587 тис. га. Озимі восени посіяли на площі понад 545 тис. га. Зараз у доброму стані знаходяться 48% площ, 45% - у задовільному.

Серед проблемних питань, на які потрібно звернути увагу, Євгеній Філатов виокремив різке зменшення посівів проса та скорочення посівних площ цукрового буряку. Він запропонував також розглянути питання збільшення посівів гречки.

Фото

Теги: посівна кучер апр

Версія для друку Поділиться:


Вверх