Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Аграрії регіону вже засіяли близько 10% запланованих площ

Аграрії регіону вже засіяли близько 10% запланованих площ

Завдяки сприятливим погодним умовам цього року посівну кампанію розпочали на два тижні раніше, ніж у 2019-му.

Хід весняно-польових робіт у регіоні обговорили під час селекторної наради в ХОДА 23 березня.

«Третина бюджету області наповнюється сільгоспвиробниками. При всіх тих умовах, у яких ми зараз знаходимося, аграрії працюють. І враховуючи той потужний потенціал, який має наш регіон, розраховуємо на значні результати в цій сфері», - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер.

Він наголосив, що ситуація у сфері агропромислового комплексу регіону – під контролем облдержадміністрації, та запропонував аграріям звертатися безпосередньо до ХОДА, якщо якісь з їх питань не вирішуються на місцях.

Під час селектору про стан озимих та хід польових робіт повідомив заступник директора Департаменту АПР ХОДА – начальник управління соціально-економічного розвитку Євгеній Філатов.

«Завдяки сприятливим погодним умовам цьогорічна посівна кампанія на Харківщині розпочалась на 2 тижні раніше, ніж у минулому році. Усі райони області вже розпочали посівну кампанію ранніх ярих культур: пшениця, ячмінь, овес. Станом на 15 березня було засіяно біля 9,8 % площ від прогнозу – це близько 48,2 тис. га», - повідомив Євгеній Філатов.

За інформацією Департаменту АПР, цього року, зокрема, посіють:

- 144 тис. га ярого ячменю (на 3% менше, ніж у 2019-му);

- 8,1 тис. га ярої пшениці (на 3% більше, ніж торік);

- 32,9 тис. га гороху (на 6% більше);

- 5,2 тис. га вівса (на 4 % більше);

- 5,8 тис. га гречки (на 5 % більше);

- 9,3 тис. га проса (на 23% менше);

- 274 тис. га кукурудзи (на рівні минулого року).

Технічними культурами засіють понад 587 тис. га. Озимі восени посіяли на площі понад 545 тис. га. Зараз у доброму стані знаходяться 48% площ, 45% - у задовільному.

Серед проблемних питань, на які потрібно звернути увагу, Євгеній Філатов виокремив різке зменшення посівів проса та скорочення посівних площ цукрового буряку. Він запропонував також розглянути питання збільшення посівів гречки.