ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

21 березня у світі відзначають День лісів

21 березня 2020 | 20:05

Хоча призначену на цей день акцію «Озеленення України» перенесли, державні лісові господарства області самостійно здійснюють посадку лісоматеріалів.

У зв’язку із запровадженням в Україні та Харківській області карантину, було ухвалено рішення про скасування масових заходів у рамках Всеукраїнської акції «Відновлюємо ліси разом» та всеукраїнського проєкту «Озеленення України». Попри все це державні лісові господарства області самостійно здійснюють посадку лісоматеріалів в рамках запланованого обсягу з урахуванням поточної ситуації.

Керівництво ХОДА тримає під постійним контролем ситуацію навколо лісової галузі регіону. Після завершення карантину в області буде реалізовано комплекс заходів для стабілізації та розвитку лісового господарства.

Довідково. У 2012 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Починаючи з 2013-го, цей день відзначають в усіх країнах світу. Цього року гаслом Міжнародного дня лісів стало: «Ліси та біорізноманіття. Надто цінно, щоб втратити».

Цікаві факти про ліс:

- У лісах проживає близько 80% світового наземного біорізноманіття.
- Лісові масиви складаються з понад 60 тисяч видів дерев.
- Понад мільярд людей безпосередньо залежать від лісів як від джерела продовольства, даху над головою, енергетичних ресурсів та прибутку.
- Генетична різноманітність допомагає лісу протистояти змінам клімату та іншим загрозам.
- Біорізноманіття знаходиться у великій небезпеці через знелісення, деградацію лісів і зміни клімату.
- Стале управління лісами та їх відновлення життєво важливі для людей, біорізноманіття та клімату.

Теги: день лісів ліс озеленення

Версія для друку Поділиться:


Вверх