Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

До обласної коордради з протидії поширенню COVID-19 увійшли нардепи, лікарі та голови РДА

До обласної коордради з протидії поширенню COVID-19 увійшли нардепи, лікарі та голови РДА

Голова ради Олексій Кучер повідомив про напрямки її роботи під час брифінгу 20 березня.

«В області створено єдиний штаб, який займається координацією по всіх напрямках боротьби з можливим розповсюдженням коронавірусу. Цей штаб очолюю я. У його склад входять народні депутати України, мої заступники, лікарі, голови РДА. Усі інші «штаби» є фікцією, - наголосив голова ХОДА Олексій Кучер. - Жодному представнику великого бізнесу не було дано право в області перетягувати управлінські функції на себе. Певні бізнесмени, мабуть, не зрозуміли, що їх попросили взяти участь у витрачанні власних коштів – щоб допомагати державі та населенню, а не у витрачанні бюджетних коштів. Як витрачати бюджетні кошти, рішення прийматиму я».

Керівник області наголосив, що до складу обласної координаційної ради також увійшли представники правоохоронних органів, які контролюватимуть кожну копійку, що надійде від меценатів. Олексій Кучер відзначив, що вже мав зустріч з близько 100 представниками бізнесу Харківської області, які готові допомагати регіону у вирішенні нагальних потреб, пов’язаних з протидії COVID-19.

«У нас абсолютно зрозуміла законна форма взаємодії з бізнесом. Є люди, які просто купили необхідне. Наприклад, UBC-груп закупила апарат ШВЛ для Дергачівської лікарні. Ще біля 10 ШВЛ від бізнесу йдуть – це власність бізнесу, але вони будуть поставлені в обласні інфекційні лікарні, їх будуть використовувати для надання допомоги людям. Також народний депутат Шенцев проплатив літак і повернув до нашої країни збірну з боксу – з Лондона. Народний депутат Фельдман надав свої автобуси, які перевезли понад  100 осіб через пункт пропуску на кордоні з Російською Федерацією. Усе це – реальна допомога», - відзначив Олексій Кучер.

Звертаючись до харківських представників бізнесу, керівник області підкреслив: «Шановні колеги, вже пройшли 90-і роки, коли вас хтось міг викликати та прилюдно під камери давати вказівки, кому скільки дати – чи дай, чи не дай. Це фактично публічне вимагання. Ми так не працюємо. Ви незалежні. Ви маєте можливість самостійно приймати рішення, куди вам ходити, з ким розмовляти, скільки коштів виділяти або не виділяти. Я хочу, щоб всі це чітко зрозуміли: у Харків не повертаються 90-ті роки».