Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

На Харківщині створено штаб, який об’єднає бізнес у боротьбі з коронавірусом

На Харківщині створено штаб, який об’єднає бізнес у боротьбі з коронавірусом

Першочергові дії обговорили під час спільної зустрічі голова ХОДА Олексій Кучер, бізнесмен, президент групи DCH Олександр Ярославський та Харківський міський голова Геннадій Кернес.

«Олександр Ярославський фактично керує штабом, який є антикризовим. І основна його місія спрямована на те, щоб наповнити умовний бюджет цього штабу - на купівлю необхідних засобів для боротьби з коронавірусом. Це маски, тести, апарати для штучного дихання. Це дуже важливо, і це приклад для інших бізнесменів, - пояснив голова ХОДА Олексій Кучер. - Я принагідно звертаюсь до всіх бізнесменів – не тільки до великого, але й до середнього бізнесу. Нам необхідно наповнити бюджет цього штабу, щоб закупити найнеобхідніше».

Керівник області відзначив, що ще одним напрямком роботи штабу буде забезпечення необхідними продуктами соціальних верств населення.

«Харківщина завжди відрізнялася певним об'єднанням. Це не перший виклик. У нас колись був виклик – Євро-2012. Ми зібралися, згуртувалися та провели його на вищому рівні. Зараз дещо складніше ситуація, але вона особливо не відрізняється. Потрібно просто якось згадати про те, що ти - харків'янин, слобожанин, і не пошкодувати залізти в кишеню глибше та витягнути звідти побільше», - підкреслив Олександр Ярославський.

Він повідомив, що друг нашого регіону, засновник та керівник ради директорів кампанії Alibaba Group Джек Ма виділив 80 млн доларів та закупив для України експрес-тести на COVID-19.

«Вони повинні прибути в суботу. Президент дав президентський літак, і цей борт полетить до Китаю, щоб забрати ці тести - тести на 1 млн осіб. Ми з містом та областю плануємо, що 5000 тестів - на 200 тисяч осіб – з цієї партії прибудуть до Харкова. Плюс на цю програму, яку вчора озвучив Президент, була поставлена ​​задача забезпечити відсутніми медичними матеріалами Харківщину - і місто, і область, плюс подбати про пенсіонерів. Я дав вчора 2 млн доларів на цю програму. Плюс сьогодні я в цю загальну скарбничку, яку ми збираємо для Харківщини, виділяю ще 1 млн доларів. Буде потрібно - буду ще давати. Це час, коли потрібно думати не тільки про себе. Тому я закликаю також своїх колег-бізнесменів згадати не лише на словах, що вони люблять Харківщину. Прізвища всі відомі. Ми обов'язково опублікуємо, хто дав і хто не дав, і все буде зрозуміло і видно».

Олександр Ярославський запевнив, що за результатами закупівель буде надано повний звіт про використання коштів. Зараз керівництво області та міста Харків, виходячи із запитів медичних закладів та даних соціальних служб, формують першочерговий перелік того, що необхідно придбати. У четвер штаб збереться ще раз – як розраховують його організатори, вже за участю представників бізнесу, що відгукнуться на ініціативу.