Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Просимо роботодавців перевести у дистанційний режим роботи тих, хто може працювати вдома. Олексій Кучер

Просимо роботодавців перевести у дистанційний режим роботи тих, хто може працювати вдома. Олексій Кучер

Голова ХОДА повідомив про карантинні заходи, які будуть введені в Харківській області 17 та 18 березня.

Олексій Кучер відзначив, що під час засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у Харківській області була затверджена низка заходів на виконання рішень центральних органів влади.

«Ми збиралися за наслідками засідання Всеукраїнської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки. Також вчора після звернення Президента України, в якому він надав відповідні вказівки, відбулося засідання уряду. Урядом були прийняті зміни до постанови від 11 березня 2020 року, які істотним чином впливають на життєдіяльність як в Україні, так і, відповідно, в Харківському регіоні. Ми врахували всі положення, які були прийняті Кабінетом Міністрів України», - повідомив голова ХОДА.

Зокрема, з 00:01 17 березня до 3 квітня в області заборонено проведення всіх масових, культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Також забороняється робота суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів. А саме: закладів громадського харчування, ресторанів, кафе тощо, торговельно-розважальних центрів та інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного та побутового обслуговування населення. Виключенням є торгівля продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами зв’язку, а також провадження банківської та страхової діяльності. Закладам громадського харчування дозволили готувати їжу та доставляти її за замовленнями – за умови, що персонал буде забезпечений засобами індивідуального захисту.

З 12:00 18 березня припиняються регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні. Виключенням є перевезення людей легковими авто, автобусами та електричним громадським транспортом (до 10 пасажирів у салоні). З цього ж часу зупиняються пасажирські перевезення (як у межах країни, так і приміські). Робота Харківського метрополітену має бути зупинена з 17 березня до 3 квітня.

«Окремо хочу звернутися до роботодавців. Ми просимо перевести в дистанційний режим усіх тих, хто може працювати вдома, щоб якомога менше людей переміщалось, - звернувся Олексій Кучер. - Ми маємо нетипову ситуацію. Тому ми повинні розуміти, що певні дії та певна відповідальність лежить на кожному з нас, на кожному громадянині, який відповідає як за себе, так і за своїх дітей і членів своєї родини».

Під час брифінгу також повідомили про призупинення всіх вильотів з Міжнародного аеропорту «Харків».

«Від сьогодні зупинені всі регулярні міжнародні рейси в усіх аеропортах України, - повідомив комерційний директор аеропорту «Харків» Владислав Ільїн. - Винятком є рейси, які продовжують виконувати авіакомпанії з метою доставлення наших громадян з-за кордону. Основна маса рейсів, які здійснюються в нашому аеропорту, - це рейси з Єгипту. Від завтра з 12 години так само забороняються всі внутрішні рейси».