Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Область придбає 24 апарати ШВЛ високого класу та 6 мобільних апаратів для вентиляції легенів

Область придбає 24 апарати ШВЛ високого класу та 6 мобільних апаратів для вентиляції легенів

Техніку розраховують закупити протягом 7-10 днів за скороченою процедурою. Про це повідомив голова ХОДА Олексій Кучер під час брифінгу 17 березня.

Керівник облдержадміністрації відзначив, що наразі в регіоні (за виключенням міста Харків) є 130 апаратів для штучної вентиляції легенів.

«Ми очікуємо придбання протягом 7 – 10 днів ще 24 апаратів – це апарати високого класу, які  рекомендовані Міністерством охорони здоров’я. Та ще 6 мобільних апаратів, які використовуватимуть бригади «швидкої допомоги», - повідомив Олексій Кучер.

Він визнав, що такої кількості ШВЛ буде недостатньо в разі виникнення масштабної епідемії COVID-19. Саме тому надважливими є превентивні карантинні заходи.

«Ми максимально мобілізувались. Максимально мобілізували нашу медицину – як у регіоні, так і по всій країні. Водночас нам потрібно визнати, що наша країна відстає від тих країн, де вже вирує цей вірус, де в коридорах просто лежать люди – і обладнання недостатньо. Тому нам усім необхідно бути відповідальними. Якщо сказано - 10 осіб у маршрутці, то 10 осіб. Якщо сказано – потрібно тримати дистанцію, то я вас прошу: давайте це все виконувати. Поки, слава Богу, в нас немає такої ситуації, як у інших країнах, тож давайте ми її й не допустимо. Будьте всі відповідальними», - сказав голова ХОДА.

Він також повідомив, що за останній час в області провели 100 тестів на COVID-19, жоден з них не підтвердив наявність цього вірусу в пацієнта. Окрім пацієнтів, також перевіряли лікарів, які знаходилися з ними в контакті.

«На сьогодні в нас є ще 100 тестів. Уже замовлено та за декілька днів буде ще 300 одиниць. Також країна замовила, і завтра має надійти 10 млн тестів, які будуть роздані по областях. Ще одна партія – 10 млн – має поступити в Україну до кінця цього тижня або на початку наступного», - повідомив Олексій Кучер.