Перейти до вмісту
Розмір шрифта:
Кольори сайту

Налаштування

Повернути стандартні налаштування

Налаштування шрифта:

Виберіть шрифт Arial Times New Roman

Інтервал між буквами (Кернінг): Стандартний Середній Великий

Вибір колірної схеми:

Закрити панель

УКР
Звичайна версія
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

Маємо фінансові ресурси для забезпечення медзакладів усім необхідним у разі виявлення COVID-19 в області. Михайло Черняк

04 березня 2020 | 16:50

Заступник голови ХОДА розповів про заходи, які вживаються на Харківщині для запобігання розповсюдженню коронавірусу.

«Ми робимо все, щоб наша мережа закладів охорони здоров’я була повністю готова на випадок, якщо в області буде зафіксовано інфікування на коронавірус. Після виявлення першого такого випадку в Україні ми вже провели декілька нарад, вкотре відпрацювали алгоритм роботи всіх залучених служб. Нам зрозумілі першочергові заходи, визначені заклади, які будуть приймати хворих, та ті, які будуть перепрофільовані у разі потреби. Ми розуміємо механізм роботи служби екстреної допомоги, визначені бригади, які займатимуться транспортуванням хворих. Маємо запас засобів захисту, препаратів, тест-систем для виявлення коронавірусу, обладнання. Можемо сьогодні сказати, що ми повністю готові реагувати на розповсюдження вірусу», - розповів Михайло Черняк у ході брифінгу 4 березня.

Він також відзначив, що у разі, якщо лікарням знадобиться додаткове обладнання або медикаменти, в обласному бюджеті є відповідний фінансовий ресурс.

«На останній сесії обласної ради було виділено достатньо коштів на підтримку обласних закладів охорони здоров’я. Ми розглядаємо необхідність закупівлі додаткового обладнання, зокрема, апаратів штучної вентиляції легенів. Крім того, вчора ми передали до наших інфекційних лікарень монітори пацієнтів, обладнання для реанімаційного блоку», - уточнив заступник голови ХОДА.

Він підкреслив, що сьогодні головні превентивні заходи запобігання інфікуванню залежать від громадян, які мають дотримуватися головних правил гігієни, уникати місць масового скупчення людей, не займатися самолікуванням, бути в контакті з лікарем.

Відповідаючи на запитання щодо відсутності в мережі захисних масок, Михайло Черняк наголосив на тому, що ажіотаж навколо масок не виправданий. Маска має сенс тільки у випадку, якщо її носить хвора людина. Здорового такий засіб не захистить.

«Штучний ажіотаж навколо масок використовують виробники та продавці, які в багато разів збільшили їхню вартість. Перевіркою ціноутворення вже займаються правоохоронні органи», - зазначив заступник керівника області.

Також Михайло Черняк повідомив, що у ХОДА створена «гаряча лінія», на якій можна отримати консультацію з питань, пов’язаних з коронавірусом. Телефонувати за номером (057) 712-45-00 можна цілодобово.


Теги: черняк коронавірус брифінг

Поділиться:Схожі новини