ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

У лікарнях та навчальних закладах області вводять посилений протиепідемічний режим

04 березня 2020 | 16:57

У лікарнях та навчальних закладах області вводять посилений протиепідемічний режим

Відповідне рішення ухвалили під час позачергового засідання Регіональної комісії з питань ТЕБ та НС Харківської області.

Засідання відбулось 4 березня під керівництвом голови ХОДА Олексія Кучера. Відкриваючи захід, він наголосив на важливості питань, що винесені на розгляд. Зокрема, питання щодо невідкладних заходів протидії розповсюдженню коронавірусу СOVID-2019 у Харківській області.

«Це дуже важлива проблема. Ви знаєте, що в Україні вже зафіксований перший факт інфікування коронавірусом. Тому нам всім необхідно виважено підійти до цього процесу», - відзначив голова ХОДА.

Під час засідання розглянули перелік заходів, що вживаються та мають бути вжиті в області. Серед них – затвердження планів перепрофілювання закладів охорони здоров`я; проведення додаткових навчань для медичного персоналу; забезпечення всіх закладів охорони здоров’я регіону медикаментами, засобами індивідуального захисту, дезінфектантами тощо. Заступник голови ХОДА Михайло Черняк також поставив завдання провести додаткові превентивні заходи.

«Перевести заклади охорони здоров’я на посилений протиепідемічний режим роботи, забезпечити проведення комплексу заходів, спрямованих на запобігання внутрішньолікарняному поширенню гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019. Відпрацювати з перевізниками питання щодо дезінфекції транспортного парку. Так само це питання стосується комунальних підприємств Харківської міської ради», - відзначив Михайло Черняк.

Протиепідемічні заходи доручили посилити також у закладах освіти області, зокрема, - проводити санітарне оброблення приміщень та інвентарю. Особливу увагу приділяють вишам, де навчаються студенти-іноземці. Департаменту науки і освіти ХОДА доручено вжити заходи для перенесення строків повернення в Харківську область на навчання іноземних студентів та організувати навчання іноземних студентів з використанням технологій дистанційного навчання.

«До вишів ми звернулися з тим, щоб обмежити роботу кафедр та навчання студентів на базі обласних інфекційних лікарень», - додав заступник голови ХОДА.

Він наголосив, що наразі в області не виявлено жодного випадку інфікування на СOVID-2019.

«У разі виникнення захворювання на території області, ми всіх проінформуємо. Просимо не користуватися плітками та чутками», - підкреслив Михайло Черняк.

Низку доручень під час засідання комісії з питань ТЕБ та НС та засідання тимчасової протиепідемічної комісії, яке відбулось також 4 березня, отримали районні державні адміністрації.

«Райони області не можуть бути осторонь цього питання. Усі ваші лікарні мають бути переведені в посилений режим роботи. Прошу передбачити видатки для забезпечення колективів закладів охорони здоров’я засобами захисту та дезінфекції. У вас має бути в наявності необхідна кількість медичних препаратів та тест-систем. Прошу терміново включитися в цю роботу та до 6 березня надати всю інформацію щодо готовності», - звернувся до районів заступник голови ХОДА.

Нагадаємо, заходи із запобігання занесенню на територію області COVID-2019 розпочалися в січні.

В області створено «гарячу лінію» для оперативного інформування населення та раннього виявлення симптомів, схожих на коронавірусну інфекцію. З питаннями можна телефонувати на номер (057) 712-45-00.

Фото

Теги: черняк кучер коронавірус ктеб

Версія для друку Поділиться:


Вверх