Налаштування
Шрифт:
Колір:
Фото:

Затверджено Стратегію розвитку Харківської області на 2021 – 2027 роки

Затверджено Стратегію розвитку Харківської області на 2021 – 2027 роки

Стратегію та план заходів з її реалізації на 2021-2023 роки підтримали депутати під час пленарного засідання ХХIIІ сесії Харківської обласної ради VII скликання.

«Я дуже дякую вам за те, що ви брали участь у розробленні цього важливого документу, - звернувся до депутатів Харківської обласної ради голова ХОДА Олексій Кучер. - Позавчора ми провели засідання всіх груп та підгруп, які брали участь у розробленні стратегії. Я дуже вражений, що колективом, який брав участь у створенні документу, було відзначено, що при всій динаміці розроблення так відкрито ця стратегія розроблялася вперше».

Документ визначає стратегічні цілі розвитку регіону та конкретні проєкти, які спрямовані на досягнення цих цілей. Вчасне затвердження стратегії дозволить Харківщині в 2021 році отримати фінансування Державного фонду регіонального розвитку – йдеться про суму близько 0,5 млрд грн.

Стратегією розвитку Харківської області на 2021 – 2027 роки визначені наступні ключові цілі:

- забезпечення високої якості життя населення на всьому просторі регіону;

- створення чистого довкілля на всьому просторі регіону;

- побудова конкурентоспроможної та смарт-спеціалізованої просторової економіки з високою доданою вартістю;

- забезпечення інвестиційно привабливого клімату в регіоні і створення інноваційно-інвестиційної інфраструктури;

- забезпечення європейського рівня управління та самоврядування в регіоні.

Старт розробленню стратегії та плану її реалізації дав голова ХОДА Олексій Кучер. 14 січня 2020 року він підписав розпорядження, яким сформував керівний комітет та робочу групу з розроблення цих документів. Над стратегією працювало понад 200 фахівців, яких розподілили на 17 груп. У результаті місію та візію регіону, стратегічні й операційні завдання сформували вже 17 січня. Проєктні ідеї до плану реалізації стратегії приймали на онлайн-платформі до 28 січня 2020 року. Загалом до керівного комітету, який розробляв документ, надійшло 886 проєктних ідей по всіх 25 операційних цілях. За інформацією розробників, у стратегії та плані її реалізації велику увагу приділили питанням та проєктам із захисту довкілля, а також економічній складовій. Зокрема, наскрізною темою документів є розвиток підприємництва та залучення інвестицій.

У перспективі стратегічні документи дозволять області залучати не тільки фінансування ДФРР та місцевих бюджетів, але й брати участь у грантових програмах Європейського Союзу.