ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ

До складу Госпітальної ради області запрошують громадські організації та представників приватних лікарень

25 лютого 2020 | 19:21

До складу Госпітальної ради області запрошують громадські організації та представників приватних лікарень

25 лютого в ХОДА відбулось перше засідання новоствореної Госпітальної ради.

Раду створив своїм розпорядженням від 14 лютого голова ХОДА Олексій Кучер. Цей консультативно-дорадчий орган при облдержадміністрації розроблятиме план розвитку єдиного госпітального округу, який утворений на території області, та загалом формуватиме стратегічні лінії розвитку медичної сфери нашого регіону. До складу ради увійшли керівники медичних закладів регіону, представники їх власників – органів місцевого самоврядування, керівництво профспілок, експерти галузі.

«Немає жодної перешкоди для того, щоб розширити та доповнити цей склад, - відзначив голова ХОДА Олексій Кучер, відкриваючи установче засідання. - Якщо хтось хоче працювати для того, щоб медична реформа в нас була впроваджена на найвищому рівні та найкращим чином, то ми не заперечуємо проти цього».

Заступник голови ХОДА, голова Госпітальної ради Михайло Черняк запросив до співпраці громадські організації – в першу чергу ті, що представляють пацієнтів регіону, та представників приватного сектору.

«Ми так само маємо врахувати мережу приватного сектору системи охорони здоров’я під час формування стратегії розвитку госпітального сектору нашої області», - сказав Михайло Черняк.

Під час установчого засідання обрали заступників голови Госпітальної ради. Ними стали заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан та керівник профільної комісії Харківської облради Володимир Святаш. Секретарем ради став заступник директора Департаменту охорони здоров’я ХОДА Геннадій Бондарчук.

Михайло Черняк презентував учасникам заходу перелік завдань, що стоять перед Госпітальною радою, та надав загальну інформацію щодо стану справ у госпітальному окрузі на даний час.

«Госпітальна рада надає пропозиції щодо розподілу коштів між членами госпітального округу та створює план розвитку госпітального округу. Напрацювати план зараз дуже важливо. Є питання щодо врахування в ньому всієї інфраструктури, яка є на території області, – це й приватний сегмент, університетські клініки, вся мережа, яка сьогодні є. Часу на розроблення всієї стратегії в нас небагато – фактично місяць, тому що вона має бути затверджена розпорядженням голови ХОДА 2 квітня», - наголосив заступник голови ХОДА.

У плані мають бути враховані маршрути пацієнтів, план розвитку кожного закладу, фінансова складова – зокрема, питання надання фінансової підтримки закладам власниками – органами місцевого самоврядування.

Михайло Черняк вчергове підкреслив, що жодний медичний заклад в області закривати не будуть.

«Бачимо стурбованість через закриття лікарень. Є велика кількість політичних спекуляцій щодо цього. Хочу одразу сказати, що жодна лікарня не буде закрита, тому що ми цього не маємо права робити в межах того правового поля, яке є на сьогодні. 49-та стаття Конституції України прямо забороняє це робити», - підсумував голова Госпітальної ради.

Фото

Теги: черняк кучер госпітальна рада медична реформа

Версія для друку Поділиться:


Вверх