ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

Одне з перших завдань, яке вирішуватиме госпітальна рада, - розширення списку опорних лікарень. Михайло Черняк

18 лютого 2020 | 09:25

Заступник голови ХОДА бере участь у спільному заході «Оптимізація лікарняної мережі в Україні», який проходить у Києві 17-18 лютого.

Захід проводять спільно Міністерство охорони здоров'я України та НСЗУ за підтримки представництва Світового банку в Білорусі, Молдові та Україні. Міжнародні експерти презентують представникам усіх регіонів України успішні кейси оптимізації лікарняної мережі, що були реалізовані в інших країнах.

«Зараз для всіх регіонів актуальним є питання формування стратегії розвитку як госпітального сектору, так і всієї охорони здоров'я регіону в цілому на найближчий і середньостроковий періоди. Цим питанням опікуватимуться госпітальні ради. Поки що вони створені не в кожній області України. Більш того, не скрізь ще затверджені госпітальні округи. У Харківській області 1 госпітальний округ затверджений обласною радою ще в 2018 році, а 14 лютого цього року голова ХОДА Олексій Кучер підписав розпорядження про створення госпітальної ради», - зазначив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.

За його інформацією, Харківська область на даний момент - серед лідерів у країні з підготовки до наступного етапу медичної реформи не тільки в питанні створення госпітального округу й ради.

«У Харківській області автономізовано 99% медичних установ. У нас висока готовність медичних закладів до контрактації НСЗУ. Цей процес уже запущений. Триває реєстрація лікарів у e-Health», - повідомив Михайло Черняк.

Говорячи про першочергові завдання, які стоять перед госпітальними радами, заступник голови ХОДА, крім формування стратегії, назвав питання доцільності розширення переліку опорних лікарень в області. На даний момент до нього увійшли 15 медустанов, але до кінця року цей список може бути розширений. Чи буде і як саме, - це й визначатиме госпітальна рада.

Спільний захід «Оптимізація лікарняної мережі в Україні» триває 2 дні. У другий день увагу приділять юридичним аспектам процесу.

Теги: черняк київ медреформа госпітальна рада

Версія для друку Поділиться:


Вверх